P, 4.12.2022

President teeb virtuaalringkäigu Võrumaal

Ringkäik jõuab otsapidi ka Põlvamaale.
Lõuna-Eesti Postimees
President teeb virtuaalringkäigu Võrumaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Külastada saab ka Andri-Peedo talu, kus toimetavad Linda Pajo ja Kermo Rannamäe.
Külastada saab ka Andri-Peedo talu, kus toimetavad Linda Pajo ja Kermo Rannamäe. Foto: Arvo Meeks / LEPM

President Kersti Kaljulaid teeb täna virtuaalse ringkäigu, et saada ülevaade kriisist ja selle vastastest meetmetest Võrumaal, kohtub kohaliku elu edendajatega ning annab Võru gümnaasiumis koolitunni.

Virtuaalsel kohtumisel Võru linnapea Anti Allase ja abilinnapea Sixten Sillaga räägitakse sellest, milliseid meetmeid on Võru eriolukorraga seoses tarvitusele võtnud ja kuidas hakkama saadakse. Linn on koroonaviiruse Lõuna-Eesti epitsenter ja 25. märtsi hommiku seisuga oli Võru maakonnas 51 haigusjuhtu. Kuidas Lõuna-Eesti haigla toime tuleb, räägib haigla juhatuse liige Arvi Vask.

Kriis on mõjutanud nii ekspordiks kui siseturule tootvaid ettevõtteid ja erinevus seisneb vaid selles, et ühele tekitavad probleeme tõrked rahvusvahelistes tarneahelates ja teisele inimeste vaba liikumise lakkamine. Milline on okaspuupalkidest saetooteid valmistava ja oma toodangut rohkem kui 20 riigis müüva Toftani argipäev, räägib ettevõtte juht Martin Arula.

Kitsekasvatusega tegeleva Andri-Peedo taluga tutvus president Kaljulaid möödunud sügisel, talu peremehe ning Võrumaa Talupidajate Liidu juhatuse esimehe Kermo Rannamäe sõnul on väiketalude elu kriisiga ja tellimuste äralangemisega keeruliseks läinud ning sellest virtuaalringkäigul ka riigipeaga räägitakse.

Ühiskonna nõrgemate elus toimetulemise parandamisele keskendunud MTÜ Maana esindaja Reet Kääraga arutatakse, kuidas eriolukorras toimetamine nende igapäeva muutnud on.

Ringkäik jõuab otsapidi ka Põlvamaale LEPO-Leevi poodi. Riigipea külastas seda möödunud aasta augustis. Kohaliku külaelu ning poe eestvedajate Aire Ilves-Luhti ja Riho Luhtiga räägitakse sellest, kuidas väikepoed täna Eestis toime tulevad.

Lisaks annab riigipea Võru gümnaasiumis abiturientidele ühiskonnaõpetuse koolitunni ja vastab ka õpilaste küsimustele.

Märksõnad
Tagasi üles