Turvatöötaja päästis Võrus põlevast eramust naise

Vinguandur

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Turvaettevõtte töötaja päästis tänu suitsuanduri teatele Võrus asuvast eramust reedel naise.

Turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus sai reedel kell 10.51 tulekahjuhäire Võrus asuvasse eramusse paigaldatud suitsu- ja vinguandurilt. Kuna G4S-i kõnedele eramajast ei vastatud, saadeti olukorda kontrollima patrull. Kell 11 sündmuskohale jõudnud turvatöötaja märkas, et teise korruse aken on tuulutusasendis ja sealt tuleb suitsu, teatas G4S. Maja uksele tuli koputuse peale vastu alumisel korrusel elav pererahvas, kes Nublu suitsu- ja vinguanduri häiresignaali kuuldes ohtu ei tajunud.

"Nad ei saanud aru, misasi see piniseb," ütles turvatöötaja Siim-Olaf.

Koos mindi ülemisel korrusel elava naise ukse taha, kuid koputuste ja hõikamiste peale keegi ei reageerinud. Turvatöötaja teavitas juhtunust häirekeskust ja alumisel korrusel elav mees läks tooma kirvest, millega murti uks lahti. Lõhkumisest tingitud müra peale ärkas ka naine ja tuli uksele vastu. 

"Ma arvan, et ta olekski sinna magama jäänud, kui me poleks reageerinud. Mul siiamaani annab kurgus tunda see suits," rääkis turvatöötaja, kelle sõnul olid toad suitsu täis ning seal olnud naine suitsust ja vingust üsna segaduses.

Ta oli arvatavasti süüa tehes magama jäänud. Kohale jõudnud päästjad leidsid ahjust kõrbema läinud toidu. Kiirabimeedikud vaatasid alkoholi tarvitanud naise üle. Haiglaravi ta õnneks ei vajanud. 

Nublu on suitsu- ja vinguandur, mis lisaks valjule sireenile saadab häireteate turvaettevõtte juhtimiskeskusele, kes võtab kliendiga ühendust ja küsib, kas on abi vaja saata. Vajadusel saadetakse appi lähim patrull või vabatahtlikud päästjad.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles