Tabatud mehed võisid vargusi toime panna ka Põlvamaal

Politsei tabas mehed, keda kahtlustatakse sissemurdmistes mitmel pool Lõuna-Eestis.

FOTO: Politsei

Politseioperatsiooni käigus peeti kinni kolm meest, keda kahtlustatakse peamiselt Lõuna-Eestis aset leidnud kümnetes sissemurdmistes, samuti vargustes kauplustest ja tanklatest. Muu hulgas kahtlustatakse mehi varguste toimepanemises Põlvamaal.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass kirjeldas, et politseioperatsioon käivitati ööl vastu 24. märtsi kella 4 paiku, kui Viljandimaal Vastemõisa külas hakkas tööle kaupluse signalisatsioon ning poe juurest märgati põgenemas mitut kahtlast isikut.

Turvafirma kaasas kohe politsei ning selgus, et poodi oli püütud akna kaudu siseneda, kuid akna ees olnud trellide tõttu jäi kuritegu lõpule viimata.

Kokkupõrkel politseisõidukiga paiskus Toyota vastu puud.

FOTO: Politsei

"Politsei asus piirkonnast kahtlusaluseid otsima ning märkas peagi Sürgavere külas Toyotat, mille juht korrakaitsjaid nähes esiti põgeneda püüdis ning siis politseisõidukile külge sõitis. Kokkupõrkest paiskus Toyota vastu puud ning politseinikel õnnestus sõidukijuht kinni pidada. Autos olnud kaks teist meest põgenesid edasi metsa," kirjeldas politseijuht.

Politsei tabas sissemurdmistes kahtlustatavad.

FOTO: Politsei

Politsei kaasas abijõud lähimate patrullide ning kiirreageerijate näol võttes piirkonna kontrolli alla. Kohale saabunud teenistuskoer võttis jälje üles ning pidas umbes tunnise otsingu järel ühe metsa varjunud meestest kinni. Koeralt kinnipidamise käigus hammustada saanud kahtlusalusele anti esmaabi.

Kolmanda mehe otsingud jätkusid nii maal kui droonilennul õhus, kuni ligi kaheksa tunni pikkuseks väldanud otsingute käigus tabati metsast ka tema.

"Sissemurdmiste sagenedes töötasid kriminaalpolitseinikud ööl ja päeval aktiivselt seniajani, et kahtlusalused tabada. Olgugi, et praegusel ajal on politseinikel lisaülesandeid, jätkub samal ajal politsei tavapärane töö ning kurjategijatele me tegutsemiseks rahu ei anna," kinnitas Sass.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Marja-Liina Talimaa sõnul on vargustes kahtlustatavad õiguskaitseasutustele varasemast teada.

"Kuna kahtlustatavad tegutsesid pikema aja vältel planeeritult ja kavatsetult ning viimase kuriteo panid toime ühiskonnale raskel ajal, esitas prokuratuur Tartu maakohtule kõigi kolme kinnipeetu suhtes vahistamistaotlused, mille kohus ka rahuldas. Selliste kuritegude toimepanemine on riigis valitseva tavapärasest oluliselt raskema olukorra ja piiratud ressursi ajal äärmiselt vastutustundetu. Arvestades ka toime pandud kuritegude mahtu, ootab süü tõendamise korral kuriteos kahtlustatavaid ees kindlasti reaalne vangistus," ütles Talimaa.

Ta kinnitas, et seda tüüpi kuritegude puhul jõuab politsei varem või hiljem kurjategijate jälile. "Seejärel taotleb prokuratuur aluste olemasolul nende vahistamist ja kui see on kohtu hinnangul põhjendatud, siis kohus seda ka teeb. Nii läks ka praegusel juhul," lisas Talimaa.

Prokuratuuri taotlusel vahistas Tartu maakohus mehed, kellel on eluaastaid vastavalt 30, 33, ja 34. Varguste eest võib kohus karistada kuni viieaastase vangistusega.

"Esitatud on alles esialgsed kahtlustused, mille sisu ja maht võivad uurimise käigus muutuda. Praegu meestele esitatud kahtlustustes on aga vargusi ka Põlvamaalt," kinnitas Lõuna-Eesti Postimehele prokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles