Levira soovitab telerit vaadata antenniga

Antenniga saab Eestis tasuta vaadata nelja vabalevikanalit – ETV, ETV2, ETV+ ning ingliskeelset uudistekanalit France24.

FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Levira soovitab eriolukorras TV-kanaleid vaadata antenniga, et vähendada mobiilse interneti koormust.

Kuna paljud inimesed on eriolukorra ajal läinud maale, siis üle Eesti on kasvanud mobiilse interneti kasutus. Levira soovitab teleprogramme vaadata antenniga üle digilevi võrgu. Nii saab vähendada andmesidevõrkude koormust ning uudised ja meelelahutus jõuavad vaatajateni tõrgeteta ka kohtades, kus kaabliga internetiühendus puudub.

Eriolukorra tõttu on mobiilse andmeside kasutus tõusnud tavapärasest kõrgemaks terves Eestis. Elisa andmetel on mobiilivõrgus päevane kogutarbimine kasvanud umbes kolmandiku ja ka õhtusel tipptunnil on näha kuni 10-protsendilist koormuse tõusu.

"Levira mastide kaudu levib õhu teel telepilt üle terve Eesti ja normaaloludes on antenniga vaatajaid ligi 200 000. Praegu võiks neid olla palju rohkem, sest tehniliselt vaatajate arvule piire ei ole ning õhu kaudu leviv telepilt on saadaval ka kõrglahutusega HD-kvaliteedis," ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste ettevõtte teates.

Antenniga saab Eestis tasuta vaadata nelja vabalevikanalit – ETV, ETV2, ETV+ ning ingliskeelset uudistekanalit France24. Vabalevis olevate kanalite vaatamiseks ei pea liituma ühegi teenusepakkujaga ega sõlmima lepingut. Telepildi vastuvõtmiseks on vajalik antenn ning digiboks, juhul kui vajalik tuuner ei ole juba telerisse sisse ehitatud. Lisaks edastab Levira õhu kaudu ka 43 tasulist telekanalit, mis on vaadatavad Elisa telepaketiga.

"Elisal pakub kvaliteetset teleteenust üle terve Eesti ja toetab ainsa teleoperaatorina ka tasuliste kanalite vaatamist antenniga. Elisa klassiku paketiga on võimalik vaadata 43 telekanalit, millest kümme kodumaist telekanalit on saadaval ka selges HD-formaadis. Vajadusel aitavad meie tehnikud liitumisel nii antenni paigalduse kui kõigi vajalike seadmete üles seadmise ja televiisori häälestamisega," sõnas Elisa TV-valdkonna juht Silver Soomre.

Eriolukorras jätkab Levira teenuste osutamist tavapäraselt ning kõikjal on tagatud raadio- ja TV-levi, meediateenuste osutamine ning andmekeskuse töö. Leviras on töökohtadel otseselt teenuste tagamisega seotud inimesed ning ülejäänud personal läks eriolukorra kehtestamisel üle kaugtööle. Levira juhatuse otsusega kestab kaugtöö režiim esialgu 1. maini ning ettevõte hindab olukorda iga kahe nädala tagant uuesti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles