P, 26.03.2023

Taas saab tunnustada parimaid haridustöötajaid

LEPM
Taas saab tunnustada parimaid haridustöötajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valgamaa aasta õpetaja 2019 Eve-Mall Kirt.
Valgamaa aasta õpetaja 2019 Eve-Mall Kirt. Foto: Maarius Suviste

Haridus- ja teadusministeerium kutsub üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Sama algatuse käigus esitatud kandidaatide seast valitakse ka tänavu välja Valgamaa aasta õpetaja. Tunnustusüritus peetakse oktoobri alguses.

Kandidaatide esitamine kestab 31. märtsist kuni 26. aprillini. Eelmisel aastal pälvis Valgamaa aasta õpetaja tiitli Valga Põhikooli õpetaja Eve-Mall Kirt.

Ministeeriumi pressiteates seisab, et eriolukorras ja distantsõppe tingimustes on eriti oluline tunnustada kõiki Eesti haridustöötajaid, kes on pidanud täielikult muutma oma töökorraldust ja õpetamismeetodeid. Nad on praegu rohkem kui kunagi varem maailmas eeskujuks ja väärivad suuremat tunnustamist.

Vabariigi Valitsus otsustas, et alates sellest aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huvialaõpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat.

Soositud on need kanditaadid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes. 

Vabariigi Valitsus määrab kuni kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat suurusega 65 000 eurot ning lisaks kümne kategooria parimatele riikliku hariduspreemia suurusega 10 000 eurot, mis antakse üle iga-sügisesel aasta õpetaja galal. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Aasta kool 2020 konkursi korralduslik info selgub 27. aprillil.

Valgamaa komisjon teeb omad valikud mai lõpus.

Märksõnad
Tagasi üles