Hooldekodud hädas valepositiivsete testidega

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Setomaal Saatse külas asuva Värska Südamekodu juhataja Anti Haugas kinnitas, et mitut asutuse töötajat ja klienti on haigusekahtluse tõttu korduvalt testitud. Praegu on tema sõnul kõikidel tervis korras.
Setomaal Saatse külas asuva Värska Südamekodu juhataja Anti Haugas kinnitas, et mitut asutuse töötajat ja klienti on haigusekahtluse tõttu korduvalt testitud. Praegu on tema sõnul kõikidel tervis korras. Foto: Tomi Saluveer

Kuigi nädala alguse seisuga kuulusid sotsiaalministeeriumi andmetel nakkusega hooldekodude hulka ka üks hooldekodu Põlva- ja teine Võrumaal, siis tehtud kordusproovid osutusid nii Saatse kui ka Vastseliina hooldekodudes valepositiivseteks.

Täpsustuseks: Saatse asub küll juba üle kahe aasta Võrumaal, aga 2017. aasta haldusreformini asus küla Põlvamaal ja teadaolevalt just seetõttu võib mõnelt poolt leida andmeid, justkui oleks ühe Põlvamaal asuva hooldekodu suhtes üleval haigestumise kahtlus.

«Tegemist oli valepositiivse testiga, mis osutus pärast kordustestimist negatiivseks,» rääkis Setomaal Saatse külas asuva Värska Südamekodu juhataja Anti Haugas. «Kordusteste tehti pisteliselt ka viirusekahtlusega isikuga kokku puutunud hooldajatele ja klientidele – ka need olid negatiivsed. Praegu on kõikidel tervis korras.»

Tagasi üles