Sisukord
Tasuline
Postimees

Hooldekodud hädas valepositiivsete testidega

6 min lugemist
  • Ehmatuse on positiivse testitulemuse tõttu üle elanud mõnigi hooldekodu.
  • Saatse ja Vastseliina hooldekodudes antud testid olid teadaolevalt valepositiivsed.
  • Lõuna-Eesti hooldekeskuse juhatuse liige Ülo Tulik on koroonaviirusest paranemas.
Setomaal Saatse külas asuva Värska Südamekodu juhataja Anti Haugas kinnitas, et mitut asutuse töötajat ja klienti on haigusekahtluse tõttu korduvalt testitud. Praegu on tema sõnul kõikidel tervis korras. FOTO: Tomi Saluveer

Kuigi nädala alguse seisuga kuulusid sotsiaalministeeriumi andmetel nakkusega hooldekodude hulka ka üks hooldekodu Põlva- ja teine Võrumaal, siis tehtud kordusproovid osutusid nii Saatse kui ka Vastseliina hooldekodudes valepositiivseteks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Täpsustuseks: Saatse asub küll juba üle kahe aasta Võrumaal, aga 2017. aasta haldusreformini asus küla Põlvamaal ja teadaolevalt just seetõttu võib mõnelt poolt leida andmeid, justkui oleks ühe Põlvamaal asuva hooldekodu suhtes üleval haigestumise kahtlus.

«Tegemist oli valepositiivse testiga, mis osutus pärast kordustestimist negatiivseks,» rääkis Setomaal Saatse külas asuva Värska Südamekodu juhataja Anti Haugas. «Kordusteste tehti pisteliselt ka viirusekahtlusega isikuga kokku puutunud hooldajatele ja klientidele – ka need olid negatiivsed. Praegu on kõikidel tervis korras.»

06.04.2020 13.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto