Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Heategevuslikku piirilaata sel aastal ei toimu

Piirilaadal on tavapäraselt tooni andnud lilletaimede müüjad. FOTO: Jaan Rapp/Lõuna-Eesti Postimees

Traditsiooniline heategevuslik piirilaat, mis plaanide kohaselt oleks pidanud toimuma maikuu teisel nädalavahetusel korraga Valgas ja Valkas, lükkub järgmisse aastasse.

Esmaspäevasel nõupidamisel otsustati, et sel aastal jääb laat ära, kuna kriisiolukorra leevenemist ette näha ei ole. Pealegi teatas Läti eile, et eriolukorda pikendatakse veel kuu võrra. "Otsustasime, et saame juba rääkida järgmise aasta kuupäevadest. Järgmisel aastal toimub piirilaat 8.-9. mail," andis teada Valga asevallavanem Karl Kirt.

Tänavu juba 18. korda toimuma pidanud ettevõtmine on viimastel aastatel kokku toonud umbes 400 kauplejat. Tegemist on omanäolise ettevõtmisega, kus kauplemine ja muud tegevused toimuvad piki piiri: nii Eesti kui ka Läti poolel. Laat on heategevuslik: korraldajate kogutud tulude abil peaks kaksiklinn muutuma kenamaks ja atraktiivsemaks.

Ettevõtmise populaarsust näitab seegi, et pärast seda, kui kauplejad end laadale kirja said hakata panema, registreerus esimese tunniga soovijat. 19. märtsiks oli neid kirjas juba 265.

Juba laadale registreerunud kauplejatele makstakse registreerumistasu tagasi.

Järgmise suurema ettevõtmise, 10.-14. juunile kavandatud Valga-Valka festivali kohta ütles Karl Kirt, et selle puhul otsustati minna korraldamisega edasi. "Peame siiski vaatama kavale otsa ja kui vaja midagi ära jätta, siis tuleb jätta." Täpsem otsus kaksiklinna festivali kohta sünnib maikuus.

Tagasi üles
Back