Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lõkkepatrull avastas põleva katuse

Kulupõleng. Pilt on illustratiivne. FOTO: Kenno Soo

Kulupõlengute hooaeg sai teisipäeval jätku. Muu hulgas avastas lõkkepatrull äsja süttinud laastukatuse.

Kella 12.08 ajal leidsid päästjad Võru vallas Jeedakülas lõkkepatrulli ajal tuulise ilmaga süüdatud lõkke, millest lennanud sädemest oli süttinud 20 meetri kaugusel asuva aida laastukatus.

Tänu õnnekombel avastatud põlengule suutsid päästjad tulekahju leviku kiirelt piirata. Viga sai vaid paar ruutmeetrit katust. Lõkkepõletajatele anti korraldus lõke kustutada ning neile selgitati, et tuulise ilmaga on lõkkepõletamine lubamatu.

Kella 11 paiku põles aga Valga vallas Väljakülas hektari ulatuses kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella poole kahe paiku põles Valga vallas Lepa külas kuusiku ja majade läheduses 2,5 hektarit kulu, mille päästjad kustutusvarustuses ATV abil kustutasid.

Kella poole kolme ajal põles aga Tõrva vallas Holdre külas paarsada ruutmeetrit elektriliinide juures metsaalust kulu, mis kustutati.

Kella 15.19 ajal süttis Rõuge vallas Kuutsi külas tuulise ilmaga väljas tule tegemisest 800 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad samuti kustutasid.

Hoolimatute lõkkepõletajate süül peavad päästjad igal kevadel palju oma jõudu ja aega kulu- ning maastikupõlengute, aga vahel ka lõkkest süttinud hoonete kustutamiseks kulutama.

Tagasi üles
Back