Töötukassa alustas töötasu hüvitiste väljamaksmist

Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna Kvartali Büroo.

FOTO: Margus Ansu

Töötasu hüvitis jõuab esimese enam kui 1000 töötajani. Kokku oli esimeste hüvitiste summa brutos üle 686 300 euro ja keskmine hüvitise suurus brutos  660 eurot. Rahuldati 173 tööandja taotlused, kelle juures on ametis kokku 1039 inimest.

Töötasu hüvitise taotlusi menetletakse ja hüvitisi makstakse välja taotluste saabumise järjekorras. Väljamakseid teeb töötukassa igal tööpäeval.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul võtab hüvitise taotluses esitatud andmete kontroll aega mõne päeva, vajadusel küsib töötukassa tööandjalt lisainfot. "Kui kõik on korrektne, siis saavad nii töötaja kui tööandja otsuse oma e-postkasti ja üldjuhul makstakse hüvitis järgmisel tööpäeval töötaja pangakontole."

Töötasu hüvitise taotlus tuleb esitada töötukassa iseteenindusportaalis.

Töötukassa alustas taotluste vastuvõtmist esmaspäeval. Kolmapäeva hommiku seisuga oli taotluse kokku esitanud 2663 tööandjat, hüvitist taotletakse 15 382 töötajale. Eesmärk on aidata eriolukorra tõttu ajutistesse raskustesse sattunud tööandjaid ja töötajaid.

Töötukassa hüvitab töölepinguga töötajale 70% tema varasemast keskmisest palgast, aga mitte rohkem kui 1000 eurot kuus brutos ja mitte vähem kui on alampalk. Tööandja on kohustatud maksma töötajale, kes saab töötasu hüvitist, brutotöötasu vähemalt 150 eurot. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne taotluse esitamist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles