Võru linnapea tahaks masstestimistega jätkata

Võru linnapea Anti Allas leiab, et ulatuslik testimine annab kõige parema ülevaate, kuidas olukord koroonaviiruse levikuga tegelikult on.  

FOTO: Arvo Meeks

Eelmisel laupäeval alustati Võrus suuremate kaubandusettevõtete töötajate testimisega. Terviseameti valimisse langesid kahe esimese ettevõttena Jaagumäe Kaubanduse OÜ poodide töötajad ja Maxima XX kaupluse töötajad.

Eelnevalt oli Võru linnapea Anti Allas kaardistanud ära kõik Võru suuremad kaubandusketid, kes olid nõus testimisel osalema ning esitanud sellekohase palve ja ettevõtete andmed nii sotsiaalministrile kui ka terviseametile.

Testimise tulemused olid rõõmustavad: kõik eelmsiel nädalal antud Covid-9 testide tulemused olid Võru Maxima XX kaupluse ja Jaagumäe Kaubanduse OÜ töötajate puhul negatiivsed.

Allase sõnul tuleks aga kollektiivsete testimisega Võrus jätkata. Seda rõhutas ta ka üleeilses videokohtumises peaminister Jüri Ratasega. "Eelkõige tuleks nüüd selliste testimistega liikuda edasi mööda asutusi ja ettevõtteid, kus mitu töötajad koroonaviirusse on haigestunud. See aitaks nendes ettevõtetes ka suuremat töörahu tekitada, kui oleks teada, kes on viirusesse haigestunud või selle koguni peaaegu märkamatult läbi põdenud."

Allas on sel teemal suhelnud nii kohalike asutuste-ettevõtete kui ka terviseameti esindajatega. Vastukaja on tema sõnul olnud üldiselt toetav.

Kindlasti tuleks linnajuhi sõnul testida Võrus ära kõigi seal tegutsevate kauplustekettide töötajad.

"Võru inimesed on olnud väga tublid ja käitunud väga mõistlikult," tunnustas Allas. "See kajastub ka testimise statistikas: viimasel nädalal on viirus tuvastatud vaid mõnel üksikul Võrumaa inimesel. Näiteks kolmapäeval Lõuna-Eesti haiglas antud testidest oli küll üks positiivne, kuid selle andis Põlvamaa inimene."

Kindlasti tuleb aga linnajuhi sõnul kõikidesse piirangutesse suhtuda jätkuvalt täie tõsidusega ja olla valmis, et olukorra lõpliku paranemiseni läheb veel aega. "Et saada suurem kindlus ja õigem pilt viiruse võimaliku taandumise kohta, tuleks testimise hulka kindlasti suurendada," rõhutas Anti Allas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles