R, 9.12.2022

Rein Org: räägime lipu lugu mitmel moel

Rein Org
, OÜ Seiklus ja Elamus juhatuse liige
Rein Org: räägime lipu lugu mitmel moel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rein Org
Rein Org Foto: Arvo Meeks

Eesti lipu õnnistamise koht on Otepää pastoraadihoone. Seepärast hakatakse just seal eksponeerima esimese sinimustvalge lipu koopiat (originaal on Eesti rahva muuseumis) ning sellest ruumist saab pidulike sündmuste koht, kus korraldatakse vastuvõtte, tunnustusüritusi ja muud seesugust.

Ka lipu loo rääkimise akadeemiline ekspositsioon saab olema pastoraadihoones. Selleks teeme koostööd ERMiga.

Kuivõrd pastoraadihoone on muinsuskaitse all, ei ole võimalik renoveerimistöödega enne jätkata, kui lammutamise käigus seintelt avastatud krohvimaalingud on põhjalikult uuritud ja dokumenteeritud. Uurimistööd algavad teisipäeval. Uuringud loodame lõpetada mai keskpaiku, misjärel saab alustada remondiga.

Uuenemas on ka Otepää keskväljak. Kui väljak valmib, on otstarbekas kolida sinna ka turismi­infokeskus. Keskuse praegusi ruume saaks kasutada bussijaama laienduseks või muuks taoliseks.

Otepää on uhke selle üle, et Eesti lipp sai alguse siit. Kuna aga paljud Otepää külalised kiriklasse ei jõua või pole neil soovi külastada klassikalist muuseumi, on oluline, et lipu lugu saaks jutustada ka nüüdisaegsemal, interaktiivsel moel – mänguliselt ja lõbusalt. Nii oleme planeerinud endise Rae kohviku ruumidesse turismiinfokeskuse moel, kus jutustame ka lipulugu.

Osaühing ei ole heategevuslik organisatsioon. Meie eesmärk on pakkuda teenust tasu eest. Meilt küsiti hinnapakkumist ja meie pakkusime oma hinna. Ei mõista, miks mõnel ajakirjanikul on seda tarvis halvustada. Teehööveldajad või muruniitjad ju ei tööta tasuta. Miks siis ei võiks intellektuaalne teenus olla raha eest?

Märksõnad
Tagasi üles