N, 2.02.2023

Staadioni, sauna ja väliujula rajamine püsib graafikus

Maarius Suviste
, reporter
Staadioni, sauna ja väliujula rajamine püsib graafikus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kääriku spordikeskuses rajatav kergejõustikustaadion koos abihoonetega saab valmis tänavu juuniks.
Kääriku spordikeskuses rajatav kergejõustikustaadion koos abihoonetega saab valmis tänavu juuniks. Foto: SA Tehvandi Spordikeskus
  • Kääriku spordikeskuses on teiste objektide seas rajamisel ka kergejõustikustaadion
  • Võistkonnamajad peaksid valmima suve lõpuks
  • Juhatuse liige: ehituses väga palju takistusi ette tulnud veel ei ole
  • See, et kogu talv oli väga võistlustevaene, on jätnud oma jälje

Praegune eriolukord ja majandussurutis ei ole juhatuse liikme sõnul Kääriku spordikeskuse rajamisel palju takistusi kaasa toonud. Küll aga teeb eelarvet vaadates mõtlikuks tänavu olnud lumeta ja võistlustevaene talv.

Otepää vallas asuvas Kääriku spordikeskuses, mida haldab sihtasutus Tehvandi Spordikeskus, on praegu tegemisel kaks ehitushanget.

Üks neist on kergejõustikustaadioni piirkonda puudutav ehitustegevus, mille käigus valmivad juuniks staadion koos abihoonetega, heitealade väljak, Greeni saun ning väliujula koos hüppetorniga.

Tehvandi spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis
Tehvandi spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis Foto: Maarius Suviste

Uue pallimängude halli kõrval asuvale mäenõlvale aga ehitatakse võistkonnamajad. Need peaksid valmima suve lõpuks.

Tehvandi spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis ütles, et järgmiste aastate ehitused saavad alguse juba tänavu sügisel, kui keskus liigub arendustega vanemate hoonete juurde. Kui võistkonnamajad on valmis, algab spordihotelli ja vana spordihoone remont.

Nende tööde lõppedes on spordikeskus saanud kokku 350 majutuskohta. Sellega lõpeb ka majutuskohtade planeeritud ehitustegevus. Vanast muinsuskaitse all olevast spordihoonest saab spordimeditsiini- ja taastumiskeskus ning säilib olemasolev jõusaal. «Vana pallisaal muutub pigem kahevõitlusaladele suunatud saaliks,» märkis Karis.

Erinevus üle 250 000 euro

Kui küsida, millised tagasilööke on juba mõnda aega kestnud keerulisel ajal olnud, mainis Karis, et ehituses väga palju takistusi ette tulnud ei ole. Samas päris ilma probleemideta praegune olukord ehitada ei lase, lisas ta.

«On ette tulnud tarneprobleeme ning Euroopast ja Ameerikast tarnitava inventariga probleeme nii valmistamise kui ka transpordiga. Mõistan, et peatöövõtjatel on kohati ka keeruline kvalifitseeritud tööjõudu leida,» rääkis Kristjan Karis. «Praeguse seisuga peatöövõtjad veel tegevusi seisma pannud ei ole ning tööd jätkuvad vastavalt ajagraafikutele.»

Kui Karisega rääkida sellest, millal viimased rahvarohkemad võistlused Kääriku spordikeskuses olid, siis teatas ta: talispartakiaadiga seotud tegevused märtsi algul.

«Olgugi et piltide ja videolõikude roheline taust annab tunnistust asjaolust, et lumel toimuvad tegevused olid tugevalt vähemuses,» märkis ta. «Väiksemaid võistlusi võis veel kohata Tehvandi viimastel kunstlumejäänukitel, kuid paratamatult oli kogu talv väga võistlustevaene.»

Tänavune lumeta talv ning sestap ärajäänud võistlused on oma pitseri jätnud ka sihtasutusele Tehvandi Spordikeskus.

«Praegu saame rääkida erinevusest plaanitud ning reaalsete tulude vahel. Eelarvesse planeerituga võrreldes on lumepuuduse tõttu erinevus üle 250 000 euro,» kinnitas juhatuse liige. «Loomulikult ei tähenda see veel otseselt kahjumit, kuna võistluste ärajäämise ja ööbijate puudumise tõttu on ka kulude pool siiski olnud madalam. Eelmise aasta heade tulemustega võrreldes on aga olukord pehmelt öeldes masendav.»

Lähiaeg otsustab

Kui suure kahjumi võib lisaks tuua veel eriolukord ja majanduskriis?

«Eriolukord kehtib praeguse seisuga ametlikult aprilli lõpuni. Kuna praegu veel ei ole juhatus pidanud võtma vastu otsust töötajaid koondada, siis selle kuupäevani kanname tööjõukulusid. Edasine on juba lähinädalate otsustamise koht.»

Karise sõnul teavad Otepää piirkonna ettevõtjad, et läbi aastate on olnud kevad nii-öelda madalhooaeg.

«Oma sihtasutusega kanname kindlasti vähem kahju võrreldes olukorraga, kui eriolukord leiaks aset keset suve. Sellest pääsemise kohta muidugi veel kindlust ei ole, kuid esmased arvutused on tehtud ning võime arvestada 150 000 euro suurust vähenemist, võrreldes planeeritud eelarve tulude poolega,» ütles ta. «Praegu elame lootuses, et eriolukord ja viirus ei varastaks meilt ega meie klientidelt suve.»

SAAVUTUSSPORDI KESKUS

  • 2012. aasta kevadest saati haldab Tartu Ülikooli omandis olevat Kääriku spordikeskust sihtasutus Tehvandi Spordikeskus.
  • Eesmärk on rajada Eesti ja lähipiirkonna sportlaste saavutusspordi ettevalmistuskeskus.
  • Kääriku spordikeskuse staadion oli üks esimesi valminud spordiobjekte ajaloolises keskuses, kui 1960. aastal sai valmis staadion.
  • Väljaehitamise eelnevate etappide jooksul alates 2013. aastast on keskuses valminud välispordiplatsid, sportlaste majutushoone, kunstmurukattega jalgpalliväljak, pallimängude hall ning keskuse tööks vajalikud garaažid, veetöötlusjaam ja reoveepuhastusjaam.
Allikas: SA Tehvandi Spordikeskus
Märksõnad
Tagasi üles