Ravil olnud patsiente Põlva haiglas koju ei saadetud

  • Kui patsient vajab erakorralist abi, siis saab alati pöörduda EMO-sse, kus temaga tegeletakse.

Kuna kinnitatud COVID-diagnoosiga patsiente Põlva haigla ei hospitaliseeri, on Margot Bergmanni sõnul põhirõhk pandud erakorralise meditsiini osakonna töö ümberkorraldamisele. sille annuk

FOTO: Sille Annuk

Põlva haiglas peatati juhataja Margot Bergmanni sõnul koroonakriisi saabudes plaaniliste haigete vastuvõtt, kuid ühtegi juba ravil olnud patsienti koju ei saadetud. Juhuslik inimene hoones enam omapäi ringi liikuda ei saa, vereproove saab ajutiselt anda perearstikeskuses.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mis on muutunud Põlva haiglas pärast eriolukorra kehtestamist?

Peatasime plaaniliste haigete vastuvõtu ning oleme loonud võimalusi, et tegeleda koroonahaigetega. Oleme korraldanud ümber majasisest tööd ning kaasanud personali ka tavapärasest erinevaid töid tegema. Kuna kinnitatud COVID-diagnoosiga patsiente Põlva haigla ei hospitaliseeri, oleme pigem tegelenud erakorralise meditsiini osakonna ümberkorraldamist, et selle viiruse kahtlusega patsiente oleks võimalik isoleerida ning samas saaksid abi ka need, kes saabuvad haiglasse näiteks mõne traumaga. Oleme alustanud kaugvastuvõttudega ja sisse viinud mitmel erialal e-konsultatsiooni võimaluse perearstidele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles