E-võistumängimisel jagus Lõuna-Eestisse arvukalt preemiaid

Marta Külaots

FOTO: Eesti Pärimusmuusika keskus

Noorte pärimusmuusikute e-võistumängimise peapreemia pälvis viiulil mänginud Marta Külaots, kes võitis ühtlasi poogenpillide kolmanda taseme grupi. Mooste rahvamuusikakooli õppurid pälvisid neli esimest preemiat.

«Mooste rahvamuusikakooli pillilastele tuli neli esimest preemiat. Võrru, Valka

ja Vastseliinasse läksid ka preemiad, lisaks Lüllemäe kogukonda (Mihkel Kukk, õpetaja Lauri Õunapuu). Väga tore uudis lõuna-eestlastele!» rõõmustas žüriisse kuulunud Mooste rahvamuusikakooli eestvedaja Krista Sildoja.

Seekordne võistumängimise kogemus oli Sildoja sõnutsi päris kummaline. "Me siiski saime läbi ekraanide selle energia kätte. See pole mitte tavaline, et nii noores eas mängitakse oma maa pärimusmuusikat! See on võimas, mis meil siin toimub Eestis!”

Konkursil osalemiseks saatis eelnevalt oma video 68 noort pärimusmuusikut, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse.

Täiusliku tulemuse saavutamiseks tegid konkursil osalejad üha uusi salvestusi, mistõttu ka harjutasid rohkem.

«Üks tüdruk rääkis, et on teinud juba 50 salvestust, aga ikka tuleb mõni aps sisse,» rääkis Krista Sildoja vahetult enne pillilugude esitamise tähtaega.

Žürii esimehe Villu Talsi sõnul oli hindajatel ülihea meel selle üle, et iga-aastast võistumängimist eriolukorras ära ei jäetud, vaid rasketest oludest võitu saadi.

Asjatundjatest koosnenud žüriisse kuulusid tänavu Villu Talsi, Maarja Soomre, Krista Sildoja, Kadri Lepasson, Katariin Raska, Martin Müller ja Timo Steiner.

Erinevate pilli- ja vanusegruppide parimad

Kannel I parim väikekannel: Silina Liht, õpetaja Leanne Barbo (Tabasalu muusikakool)

Kannel I parim rahvakannel/päkarauakannel: Arabella Peedu, õpetaja Õie Pärtel (Orissaare muusikakool)

Kannel II: Gerda Ly Käis, õpetaja Koidu Ahk (Valga muusikakool)

Kannel II parim rahvakannel/päkaraukannel: Aia Rikka, õpetaja Kadri Lepasson (Mooste rahvamuusikakool)

Eripreemia artistliku ja vaba mängu ning kandlemängu traditsiooni mitmekülgsuse hoidmise eest: Kertu-Liis Õnnis, õpetaja Tuule Kann (Vanalinna hariduskolleegium)

Eripreemia julge esituse eest: Laura Kirke Kärsna, õpetajad Elbe Prants ja Pille-Riin Langeproon (Tallinna Lauliku lasteaed)

Eripreemia jõulise ja meheliku mängustiili ning silmnähtava mängumõnu eest: Mihkel Kukk, õpetaja Lauri Õunapuu

Torupill I: Kertu Mintel, õpetaja Viive Marleen (C.Kreegi nim Haapsalu muusikakool)

Torupill II: Elsbet Helena Tiitus, õpetaja Karolin Übner (Viljandi muusikakool)

Eripreemia mitmekülgse repertuaari ja aeglase loo oskusliku mängimise eest: Jakob Erman, õpetaja Karolin Übner

Laul I: Anett Arula, õpetaja Kail Visla (C.Kreegi nim Haapsalu muusikakool)

Laul II: Rute Trochynskyi, õpetaja Ruslan Trochynskyi

Laul III: Kertu Zahharov, õpetaja Maris Pihlap (Heino Elleri muusikakool)

Avatud klass I: Karola Puskar, õpetaja Viive Marleen (C.Kreegi nim Haapsalu muusikakool)

Avatud klass II: Mihkel Sildoja, õpetaja Kadri Lepasson (Mooste rahvamuusikakool)

Avatud klass III: Kärt Pihlap, õpetaja Katariina Tirmaste

Eripreemia muheda oleku ja instrumendi mitmekesise kasutamise eest: Uku Jääts, õpetaja Kadri Lepasson (Vastseliina muusikakool)

Eripreemia lavalise oleku ja sisukate vahetekstide eest: Hanna Grete Rebane, õpetaja Katariina Tirmaste

Lõõts I: Vihur Põld, õpetaja Margus Põldsepp (Viljandi muusikakool)

Lõõts II: Mihkel Sildoja, õpetaja Toomas Ojasaar (Mooste rahvamuusikakool)

Lõõts III: Kertu Hordo, õpetaja Toomas Ojasaar (Võru muusikakool)

Eripreemia: Sädemega mäng: Bert Laak, õpetaja Henrik Hinrikus

Eripreemia: Kiire õppija, kirglik ja laia silmaringiga muusik: John Silver Mitt

Karmoška I: Andro Ojakäär, õpetaja Margus Põldsepp (Karksi-Nuia muusikakool)

Karmoška II: Randmar Tuulemäe, õpetaja Martin Müller (Tapa muusika- ja kunstikool)

Eripreemia: Seto pärimuse tundliku esitamise eest: Brait Pärnik, õpetaja Evelin Leima (Tantsu- ja kultuurikodu Modus)

Eripreemia: Mitmekülgne ja kaasakiskuv tulevikulootus: Marten Kaljas, Eve Burmeister (Vana-Vigala Põhikool)

Poogenpillid I: Martin Soovares, õpetaja Ott Kaasik (Mooste rahvamuusikakool)

Poogenpillid II: Triin Pihlap, õpetaja Lee Taul

Poogenpillid III: Marta Külaots, õpetaja Juhan Uppin (Heino Elleri muusikakool)

Eripreemia: Rahvapärase nüansirikka viiuldamise eest: Saale-Iti Pihlap, õpetaja Lee Taul

Eripreemia artistliku olemuse eest: Pihla Põld, Kelly Veinberg (Viljandi muusikakool)

Laste ETNO 2020 stipendium: Marten Kaljas

Eesti ETNO 2020 stipendium: Mattias Metsalu

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia stuudiopäev: Kärt Pihlap

Männiku Metsatalu perepreemia: Saale Iti, Triin ja Kärt Pihlap.

Tagasi üles