Politsei võttis teravdatud pilgu alla Lõuna-Eesti liikluses toimuva

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Kiirusemõõtmine. Foto on illustratiivne.
Kiirusemõõtmine. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viietunnise politseioperatsiooni käigus jälgisid politseinikud eile õhtul Lõuna-Eesti eri paigus autojuhtide käitumist nii põhimaanteedel kui ka väiksematel külateedel. Kokku avastati 22 rikkumist.

Tartu politseijaoskonna välijuht Argo Arukase ütles, et sihtsuunitlusega politseioperatsioon algas eile kell 19, mil politseinikud üle kogu Lõuna-Eesti liikluses toimuva oma teravdatud pilgu alla võtsid. «Ühtviisi jälgisid politseinikud nii suurematel maanteedel piirkiirusest kinnipidamist kui ka väiksematel külavaheteedel liiklemist,» kirjeldas välijuht.

Ta lisas, et kuigi liiklustihedus on teedel viimaste nädalate jooksul oluliselt kahanenud, ei lasknud esimesed patustajad ennast kaua oodata. «Nii märkas politseipatrull üsna õhtu alguses Tõrvandi kandis teel vingerdavat sõiduautot. Seda kontrollides sai kohe selgeks ka kahtlase sõidustiili põhjus. Nimelt oli juht raskes joobes. Ta kõrvaldati juhtimiselt ning toimetati arestikambrisse,» rääkis Arukase.

«Ajal, mil osa politseioperatsiooni kaasatud politseinikest külavaheteedel toimuvat hindas, jälgisid teised politseinikud Lõuna-Eesti suurematel maanteedel piirkiirusest kinnipidamist. Paraku ei andnud sealgi toimuv eile ametnikele põhjust rõõmustamiseks,» ütles välijuht. Ta lisas, et loetud tundide jooksul fikseeris politsei suurematel maanteedel viis kiiruse ületamist ning ühel juhul sõitis politseiradarisse oma autoga 46-aastane mees, kel sõidukiirust lubatust vähemalt 61 km/h võrra rohkem. Needki juhid võeti oma hoolimatu käitumise eest vastutusele.

Keskööl lõppenud politseioperatsiooni tulemusi hinnates nentis välijuht, et olukord liikluses võiks olla kordades parem ja seda iseäranis ajal, mil liiklustihedus teedel on võrdne aastakümnete taguse ajaga.

Argo Arukase lisas, et kellelgi ei maksa loota võimalusele, et hõreda liiklusega teel ohtlike manöövrite tegemine korravalvuritele või kaasliiklejatele märkamata jääb. «Kaasteelised on väga tragid sellistest juhtidest meile märku andma,» märkis ta, et nii mõnegi raskes joobes juhi on politsei just sel moel neil päevil liiklusest ka välja sõelunud.

Viietunnise politseioperatsiooni käigus kontrolliti üle kogu Lõuna-Eesti 431 juhi kainust ning tuvastati, et neist viis olid rooli istunud alkoholi tarvitanuna. Neist kolm olid raskes joobes. Lisaks avastati viis kiirusületajat, kolm lubadeta juhti, kolm ülevaatuseta sõidukit ja kaks muud liiklusalast rikkumist. Liiklusrikkumiste kõrval avastati ka üks joobes alaealine, üks karantiini rikkumine ning kaks liikumispiirangu rikkumist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles