Skautide nutimatkal osalejad korjasid loodusest prügi

BNS
Copy
Eesti Skautide Ühing korraldas laupäeval kõigile skautidele ja skautlikust matkast huvitatutele ainulaadse ürituse, millel osalenud mitusada matkajat puhastasid loodust seal vedelevast prügist. Foto on illustreeriv.
Eesti Skautide Ühing korraldas laupäeval kõigile skautidele ja skautlikust matkast huvitatutele ainulaadse ürituse, millel osalenud mitusada matkajat puhastasid loodust seal vedelevast prügist. Foto on illustreeriv. Foto: Mailiis Ollino

Eesti Skautide Ühing korraldas laupäeval kõigile skautidele ja skautlikust matkast huvitatutele ainulaadse ürituse, millel osalenud mitusada matkajat puhastasid loodust seal vedelevast prügist.

Kokku tuli osalejaid mitmesaja väikese matkaseltskonna jagu ning tänu sellele, et matk oli korraldatud nii eesti kui vene keelt rääkivatele noortele ja nende vanematele, oli osalejaid nii eestlaste kui venekeelt rääkijate seast üle kogu Eesti. Iga osaleja sai ise valida matkaraja, arvestades kehtivate eriolukorra reeglitega. Matka juurde kuulus ka väike heategu ning nii toodi metsast, matkaradadelt endaga kaasa ka sinna laokile jäänud prahti.

Teadaolevalt osales matkal ka Austraalias alaliselt elavaid nutimatkahuvilisi ja seega sai Eesti skautide nutimatkast ka omamoodi rahvusvaheline üritus.

Traditsiooniliselt on igal aastal jüripäeva paiku toimunud mitmesaja osalejaga skautide nädalalõpulaager mõnes kaunis Eesti paigas, olles kevad-suvise välitegevushooaja avaürituseks. Seekord pani aga koroonaviirusest tingitud eriolukord skautide nutikuse ja loomingulisuse tõeliselt proovile. Tänaseks järjepidevalt üle 25 aasta toimunud skautide ühte tähtüritust ei saanud korraldajate sõnul lihtsalt ära jätta.

Leitud lahenduseks oli see, et koostöös Seiklusfirmaga 360 Kraadi valmis nutitelefonipõhine rakendus, mille abil said kõik matkata endale sobivas kohas – metsas, 2+2 reeglist kinni pidades, oma koduaias või isegi oma toas, ütles Skautide e-jüripäeva peakorraldaja Sigrid Kuuse. Lisaks skautidele endile said tänu nutilahendusele kaasata matkale ka kõiki teisi huvilisi. Matka läbiti nii jalgsi, jalgratastel ja üksikutel juhtudel osaliselt ka autoga. 

Täpsemalt rääkides seisnes idee selles, et igaüks sai matkal osaleda täpselt seal, kus ta paikneb ja valida endale matka läbimiseks turvalise, väherahvastatud ja sobiva koha - sisuliselt võib matkata ka oma koduhoovis. Matkal kasutusel oleva nutirakendus luges GPS põhiselt matkaja poolt läbitud distantsi ja andis matkajale sõltuvalt valitud rajast vahvaid ja õpetlikke ülesandeid. 6–10-aastastel oli matkadistantsiks 5 kilomeetrit ja ülesanded ilmusid iga 500 meetri tagant. 11- aastaste ja vanemate rada oli 10 kilomeetri pikkune ja ülesanded ilmusid iga 750 meetri tagant. Tagasiside kohaselt läbis suur hulk matkal osalejaid ka lisakilomeetreid, et päikselisest päevast igati rõõmu tunda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles