Räpinlased valmistuvad palgakärpeks

  • Vajadusel on lasteaed valmis avama ka teise ja kolmanda valverühma.
  • Kõik ettevalmistustööd kevade ja suve suurüritusteks olid tehtud.
  • Tulekahju ära hoida on tunduvalt odavam, kui pärast maja uuesti üles ehitada.

Räpina valla kultuurikeskuse juhataja Marge Trumsi kinnitusel väheneb kõigi kultuuritöötajate palk 1. maist 50 protsenti.

FOTO: Mati Määrits

Paljusid Räpina valla allaasutuste töötajaid ootab 1. maist ees palga vähendamine, näiteks kultuuritöötajad kaotavad poole senisest sissetulekust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ees ootavast palgalangetusest andis vallavalitsus allasutuste juhtidele teada kuu pärast eriolukorra kehtestamist, paludes nii palga kui töökoormuse arvestamisel lähtuda tegelikult töötatavast ajast ning hoolitseda samas selle eest, et inimestel säiliksid sotsiaalsed garantiid.

«Koolide abipersonalil saavad aprilli lõpuks tehtud heakorratööd. Kultuuri valdkonnas ei saa sündmusi korraldada ja muuseumid on külastajatele suletud. Asendustöödena plaanitud tegevuste nimekiri hakkab ammenduma. Töömahud on vähenenud ning sellest tulenevalt pole põhjendatud töötasu maksmine täiskoha eest,» võib vallavalitsuse istungi protokollist põhjendust lugeda. «Lisaks oleks see ebaõiglane nende inimeste suhtes, kes oma igapäevast tööd jätkata saavad. Arvestades maksulaekumiste väga tõenäolist vähenemist sellel aastal, on tarvis saavutada kokkuhoid, et vältida aasta lõpus raskemaid tagajärgi ning töökohtade koondamisi.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles