Lõbus Ott kolib peagi Otepääle

Otepää keskväljakule on kavas rajada just seesugune purskkaev.

FOTO: Repro: Bruno Kadak

Otepää südalinn on viimasel aastal läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Nüüd on veel vaja paigaldada viimane osa – purskkaev Otepää keskväljakule. Purskkaevu paigaldamistööd on pihta hakanud.

2019. aasta alguses kuulutas Otepää vallavalitsus välja suunatud ideekonkursi keskväljaku purskkaevu leidmiseks. Kolme laekunud töö hulgast valiti välja Bruno Kadaku töö "Lõbus Ott". See kujutab istuvat karu, kes hoiab käppade vahel vihmavarju.

Kõigepealt on alustatud purskkaevu aluse ehitustöödega. Selle äärekivid tulevad graniidist, mis on valminud Harjumaal Paeknas. Istuv karu on koos vihmavarjuga 2,5 meetrit kõrge. Karu on kuldpruuni tooni pronksist, vihmavari on roostevabast terasest. Purskkaevu alusel on valgustus.

Skulptor Bruno Kadak sõnas, et karu detailid on juba pronksi valatud. "Pärast pronksivalamist algab karuskulptuuri osade kokkukeevitamine," lisas ta. "Purskkaev peaks valmis saama juuni alguseks."

Purskkaevu paigaldab Tormis Disan OÜ.

"Otepäälased on aastakümneid soovinud linna purskkaevu ja kõik linna- ja vallavalitsused on seda mõtet arutanud. Nüüd saab see unistus lõpuks teoks – Otepää linna tuleb piirkonnale väga iseloomulik karupurskkaev," ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala. "Loodame, et pärast eriolukorra lõppu saab vallakodanike üheks lemmikkohaks lõbusa Oti juures kokku saamine, nii nagu Tartus suudlevate tudengite juures."

Otepää vallavalitsus esitas 2018. aasta alguses rahastamistaotluse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) projekti "Otepää linnakeskuse väljaarendamine" elluviimiseks. EAS otsustas taotluse rahuldada.

Projekti kogumaksumus on 1 592 350,96 eurot, millest EASi toetus maksimaalselt 1 353 498,31 eurot. Otepää vallavalitsuse omafinantseering on minimaalselt 238 852,65 eurot kahe aasta jooksul. Otepää südalinna ehitustööd teostas Mapri OÜ.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles