P, 2.04.2023

Märtsis suurenes apteekide müügitulu

LEPM
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Apteek. Foto on illustreeriv.
Apteek. Foto on illustreeriv. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta märtsis 630 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta märtsiga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv märtsis aeglustus. Kui veebruaris suurenes nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 13%, siis märtsis oli kasv 6%.

Enim suurenes müük apteekides ja kosmeetikatarvete ning muudes spetsialiseeritud kauplustes. Mõlemal tegevusalal oli kasv 30%. Müügitulu suurenes veel posti või interneti kaudu tooteid müüvates kauplustes ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Müügitulu vähenes eelmise aasta märtsiga võrreldes 43% tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 21% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades). Samuti kahanes müügitulu 10% kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta märtsiga võrreldes 8%. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu aga vähenes 13%.

Veebruariga võrreldes suurenes märtsis jaekaubandusettevõtete müügitulu 10%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 3%.

Selle aasta esimese kolme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 5%.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles