L, 3.12.2022

Alates tänasest saab esitada pindala- ja loomatoetuste taotlusi

LEPM
Alates tänasest saab esitada pindala- ja loomatoetuste taotlusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lehmad. Foto on illustratiivne.
Lehmad. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Maaeluministeerium kutsub alates tänasest esitama Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 2020. aasta pindala- ja loomatoetuste taotlusi.

„Pindala- ja loomatoetused, mille taotlemine sel laupäeval peale hakkab, aitavad tagada omamaise toidu jõudmist iga pere toidulauale ning innustada põllumehi kasutama keskkonnahoidlikke praktikaid,“ lausus maaeluminister Arvo Aller. Ministri sõnul on praeguses eriolukorras riigile äärmiselt oluline omamaine toidutootmine ning põllumajandustootjate tegevus väärib igati tunnustamist ja toetamist.

Taotluste vastuvõtmine algab 2. mail ning taotlusi saab esitada kuni 21. maini elektrooniliselt PRIA e-teenuse keskkonna kaudu. Kui taotlust ei ole sel perioodil võimalik esitada, siis hilinenud taotlusi võetakse vastu kuni 15. juunini. Täpsemad juhised toetuste taotlemiseks leiab PRIA kodulehelt.

2020. aastal on võimalik taotleda 18 erinevat pindala- ja loomatoetust (otsetoetused, üleminekutoetused ning Eesti maaelu arengukava 2014−2020 keskkonna-, mahe- ja loomade heaolu toetused), mille jaoks on eraldatud Euroopa Liidu ja Eesti riigieelarvest kokku 240 311 000 eurot.

„Toetuste kogueelarve on võrreldes eelmise aastaga kasvanud üle 20 miljoni euro tänu otsetoetuste eelarve suurendamisele, neid hakatakse välja maksma juba aasta lõpus,“ lisas maaeluminister Arvo Aller.

Märksõnad
Tagasi üles