R, 22.09.2023

Päevaga valmistati üle 6000 käsitöömaski

LEPM
Facebook
Comments 3
Foto eilsest maskivalmistamisest.
Foto eilsest maskivalmistamisest. Foto: Erakogu

Eile kulmineerus Teeme Ära üle-eestiline maskitalgute algatus „Teeme Eesti viirusest puhtaks!“, mille eesmärk on innustada kõiki eestimaalasi valmistama ja kandma riidemaske. Eile õhtuse seisuga toimus kodune maskitegu 281 paigas üle Eesti ning kokku valmistati 6012 maski. 

Maskitalgud jätkuvad ka järgmisel nädalal ning kõik inimesed on oodatud maske valmistama ja kandma. Oma maskitegusid saab talguveebi märkida veel kuni 10. maini.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et tänavune maskitalgute üleskutse pälvis hea vastuvõtu ning kodune maskitegu toimus paljudes kohtades üle Eestimaa. „Algatus läks igati korda, sest tõi inimeste tähelepanu maskide tegemise ja kandmise vajalikkusele, ühtlasi võimaldas välja näidata, et paljud eestimaalased on ka eriolukorra tingimustes valmis kodanikena võtma vastutust ning näitama, et me hoolime endast, lähedastest ja kogukonnast,“ lausus Tüür.

Tüüri sõnul on inimesed eriolukorrast väsinud ja muutumas hooletuks ohutusnõuete järgimisel. Just seepärast on oluline teadvustada, et maski kandmine on piirangute leevendamise ajal koos teiste ennetusmeetmetega tõhusaim viis, kuidas saame kaasa aidata viiruse täiendava leviku peatamisele ning tavapärase elukorralduse taastumisele. Maski õige kandmise ja hooldamise soovitused leiab talguveebist.

Teeme Ära maskitalgute raames toimus laupäeval ka otseülekanne, mille käigus juhendas maski valmistamist käsitööõpetaja Anna Lutter.

Talgupäeva meeskonna väike maskitegu toimus laupäeval ohutusmeetmeid järgides Tartu loodusmajas. Seal oli avatud ka maskitalgute poolvirtuaalne staap, kust vahendati infot, muljeid, pilte ja videoid maskitegudest üle Eesti. 

Kui arvestada iga käsitööna valminud maski võimalikuks jaehinnaks orienteeruvalt 5 eurot, valmistasid inimesed koduse maskiteo algatuse raames kokku ligi 30 000 euro väärtuses maske. Kui iga mask on kasutuses 3 tundi, saab valminud maske kanda kokku 18 000 tundi, seejärel võib maske pärast pesemist uuesti ja uuesti kasutada.

Tänavune maskitegu sai hoo sisse 20. aprillist ja kulmineerus maikuu esimesel laupäeval, mil traditsiooniliselt toimub üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. Maskitalgud jätkuvad veel ka järgmisel nädalal – kõik inimesed on oodatud oma maskiteost märku andma kuni 10. maini Teeme Ära kodulehel www.teemeara.ee, et innustada teisigi kaasa lööma ning valmistama riidemaske endale ja lähedastele.

Igakevadise traditsioonilise talgupäeva asemel tänavu toimuvad kodused maskiteod moodustavad kokku üle-eestilised maskitalgud, mille eesmärgiks on muuta isetehtud maskide kandmine inimestele omaseks, teadvustada õiget kandmist ning ühtlasi laiemalt maskikandmise vajalikkust avalikes siseruumides, et tõkestada viiruse edasist levikut. 

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles