Perearstid pikendavad taas tervisetõendeid

Eesti perearstide seltsi juht Le Vallikivi soovitab võimalusel tervisekontrollid juba varakult plaani võtta ja oma perearsti juures selleks aeg kokku leppida.

FOTO: Tairo Lutter

Alates 5. maist saab tervisekontrolli tõendite, mootorsõiduki juhtimisõiguse ja relvaloa taotlemise tõendite väljastamise ning pikendamise sooviga taas perearstide poole pöörduda.

4. mail vastu võetud kobarseaduse kohaselt pikeneb tervisetõendite kehtivus 60–90 päevani eriolukorra lõppemisest, kuid Eesti perearstide selts soovitab võimalusel tervisekontrollid juba varakult plaani võtta ja oma perearsti juures selleks aeg kokku leppida. «Oleme koostöös terviseametiga olukorda põhjalikult kaalunud ja otsustanud plaanilise ravi teenuseid esmatasandil veelgi laiendada. Seepärast taastame perearstikeskustes kauaoodatud tervisekontrollid mitmesuguste lubade taotlemiseks,» ütles perearstide seltsi juht Le Vallikivi.

Et patsiente hajutada, teevad perearstid tervisekontrolle eelnevalt kokkulepitud ajal.

«Kõige olulisem on rakendada nakkusohtu vähendavaid abinõusid, et arstiabi ja tervisekontroll oleksid võimalikult ohutud nii patsiendile kui tervishoiutöötajale,» ütles terviseameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saar.

Tervisekontroll viiakse läbi samamoodi nagu enne eriolukorra väljakuulutamist. Tervisetõendi saamiseks tuleb esmalt registreerida perearsti vastuvõtule. Enne vastuvõttu aga tuleb täita tervisedeklaratsioon, mis on kättesaadav aadressil digilugu.ee ning seejärel minna kokkulepitud ajal perearsti juurde.

Tagasi üles