Tõrva aasta ema saab kingi drooniga

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Tõrva vallavanem Maido Ruusmann harjutab drooni juhtimist. Teda juhendab Rain Aunapu.
Tõrva vallavanem Maido Ruusmann harjutab drooni juhtimist. Teda juhendab Rain Aunapu. Foto: Tõrva vallavalitsus

Tulenevalt eriolukorrast on eriline ka Tõrva valla emadepäeva kontsert: sel pühapäeval kell 11 kuulutatakse Tõrva valla aasta ema 2020 välja täiesti uudsel moel virtuaalse otseülekandena, mida saab näha SIIN.

Kontserdist saab sel viisil osa senisest enam inimesi, sest kõigil soovijatel on võimalus otsepildis kaasa elada aasta ema väljakuulutamisele. Tavapäratult toimub laureaadile kingituse üleandmine kontaktivabalt ning selleks kasutatakse erandkorras drooni, mille lennutab otse Tõrva valla aasta ema juurde Tõrva vallavanem Maido Ruusmann. Tehnilise poole teostab Broadcast Syndicate tiim.

Tõrvast pärit näitleja ja laulja Adeele Jaago on selleks puhuks loonud laulu spetsiaalselt Tõrva valla emadele, mis tuleb esmaesitlusele kontserdi käigus. Luuletusi loevad Tõrva lasteaia Tõrvalill lapsed ning tervitused emadele edastab vallavanem Maido Ruusmann. Emadepäeva kontserti juhib Tõrva abivallavanem Lauri Drubinš ning ülekandelt ei puudu ka intervjuu laureaadiga ja kõikide nominentide tutvustus.

Maido Ruusmanni sõnul on tänavu emade tunnustamine olulisem kui kunagi varem. "Emaks olemine on praeguses kriisiolukorras veelgi keerulisem. Selle tähelepanuväärse kontserdiga soovime avaldada omapoolset tänu kõikidele suurepärastele emadele ning emadepäeva puhul toome teile erilise peo otse koju kätte," ütles Ruusmann.  "Uus aeg nõuab uusi lähenemisi: seekordne kontsert on kindlasti meeldejääv uudsete lahenduste poolest ja sellest saab osa rohkem tublisid emasid kui varem."

Aasta ema valitakse Tõrva vallas kolmandat korda ning seekord esitati konkursile 7 nominenti. Eelmisel aastal pälvis auväärse tiitli nelja lapse ema Reet Kaat.

Aasta ema valib komisjon, kuhu kuuluvad vallavolikogu esimees Enn Mihailov, haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Aleksander Zemskov, sotsiaalkomisjoni esimees Tiiu Vips, vallavanem Maido Ruusmann,, Tõrva valla aasta ema 2019 Reet Kaat, Tõrva noortevolikogu liige Teve Rajamets, LC Tõrva Mari president Raina Uhtjärv ja ajalehe Lõuna-Eesti Postimees peatoimetaja Sirli Homuha.

Kõik huvilised saavad otseülekannet jälgida Youtube’i vahendusel ning hiljem on võimalus kontserti järele vaadata.

Tagasi üles