Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Postimees

Raske tee läbi koroonaviiruse

3 min lugemist
  • Esimene koroonatest osutus petlikult negatiivseks
  • Vabatahtlik karantiin hoidis ära viiruse leviku
  • Veel pole aeg piirangutest loobuda
Koroona läbi põdenud Ulvi Tamm tõdeb, et teadmatust on selle haiguse puhul palju ning parem on end ja teisi hoida. FOTO: Erakogu

Kui Setomaal töötav Ulvi Tamm (49) tundis, kuidas naha all miski justkui liiguks ja veresooned muutusid lausa füüsiliselt tajutavaks, lõi häirekell peas kumisema: miski on kapitaalselt korrast ära. Vaist ei petnud: tal diagnoositi teisel katsel koroona, millest toibumine on kestnud juba peaaegu kaks kuud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sisetunne ütles, et midagi on väga valesti,» meenutab Ulvi märtsi keskpaika, mil haigus algas. «Esimesed sümptomid ilmnesid nädalavahetusel ja esmaspäeval, 16. märtsil. Panime end mehega vabatahtlikult karantiini, kuigi ei teadnud täpselt, mis toimub.»

Eestis kehtis sellal juba eriolukord, kuid kas lihasvalu lisandiga peavalu ja tõusev palavik olid just koroonaviiruse või mõne teise kevadtalvise viiruse tundemärk, Ulvi esialgu arvata ei osanud. «Koroonat ei kahtlustanud, sest kokkupuuteid nakatunutega mul polnud,» räägib ta. «Kuid sisetunne andis tugeva käsu jätta end karantiini ja olen selle otsuse üle väga õnnelik.»

06.05.2020 11.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto