Isamaa erakonna aasta ema Leili Särg: Perena koos suudame kõike

LEPM
Copy
Leili Särg perekonnaga.
Leili Särg perekonnaga. Foto: Jane Koitlepp/Erakogu

Isamaa erakonna naiskogu IREN andis emadepäeva puhul esmakordselt välja Isamaa aasta ema aunimetuse. Konkursi tingimustele vastanud 11 esildise seast valiti tunnustuse saajaks Leili Särg Viljandimaalt.

Leili Särg on ema neljale täisealisele lapsele ja kahele kasulapsele ning vanaema kaheksale suuremale ja väiksemale põnnile. Kandidatuuri ülesseadjad iseloomustavad Leilit sädeinimesena, kelle positiivne eluhoiak ja energia on nakatanud paljusid. Ta töötab pereettevõttes Särg AA, tegutseb aktiivselt abipolitseiniku ja naiskodukaitsjana ning õpetab algklasside õpilastele jalgrattasõitu. Leili on ka Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühingu asutajaliige ja kauaaegne aktiivne tegutseja.

IRENi esinaine, rahvastikuminister Riina Solmani sõnul väärivad emadepäeval tunnustust kõik emad: nii õnnelikus paarisuhtes olevad, üksikemad, lesed, kui ka need emad, keda meie hulgas enam ei ole. “Kõiki meil täna paraku auhinnaga tunnustada võimalik ei ole. Seepärast pöörame tänase auhinnaga tähelepanu just nendele emadele, kes pakuvad oma tingimusteta armastust rohkematele lastele kui meie peredes keskmiselt kasvab,” lausus Solman tunnustuse üleandmisel.

Leili Särjele tuli Isamaa aasta ema tiitel üllatusena. Kandidatuuri seadsid üles tema lapsed, kelle sõnul on ende ema moto “Perena koos suudame kõike!”.

Leili Särg jagas tunnustuse väljakuulutamise tseremoonia telefonilülituses õnnesoove kõigile praegustele ja tulevastele emadele ja tublidele isadele. “Minu ema on üles kasvatanud seitse last. Tema on eriline aasta ema tiitli vääriline,” lisas ta.

Aunimetus on ellu kutsutud soovist väärtustada emadust ja lasterikkust ning tunnustada aktiivsete naiste eneseteostust töö- ja pereelu ühisuses. Kandidaatideks võis esitada erakonna aktiivseid liikmeid, kes on nelja või enama lapse ema. Aunimetusega kaasneb preemia 10 000 eurot.

Aunimetuse väljaandmisel kõnelesid erakonna esimees Helir Valdor Seeder, IRENi esinaine rahvastikuminister Riina Solman ja riigikogu liige Raivo Tamm. Kõlas Laikrete perebändi muusikaline tervitus. Eriolukorra nõudeid silmas pidades toimus sündmus videosilla vahendusel ning on järelvaadatav Isamaa erakonna Facebooki lehel.

Riina Solman avaldas lootust kujundada tiitli väljaandmisest kaunis igakevadine traditsioon.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles