Kahe mais peetud peo osalised on terviseameti jälgimise all
Täpsutatud andmeid kl 15.25!

Viirus on Eestis nõudnud 64 inimese elu. FOTO: Mailiis Ollino

COVID-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 leviku tingimustes tuleb mais-juunis endiselt hoiduda pidude pidamisest, sel kalendrikuul on koroonaviiruse leviku kahtluse tõttu kontaktsetena terviseameti jälgimise alla võetud kahel erapeol viibinud inimesed.

Üks nimetatutest pidudest peeti terviseameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saare sõnul Raplamaal. "Sellega seoses on meil jälgimisel 27 lähikontaktset. Üritusega saab hetkel siduda kuute haigusjuhtu."

Teine pidu oli Tartumaal. "Sellega seoses on teada kaks haigestunut, jälgimise all on 12 lähikontaktset. Kui esimese ürituse puhul olid kõik haigestunud ja kontaktsed täisealised, siis Tartumaa nakkuskolde puhul oli noorim osaleja noorem kui 10 eluaastat ja vanim 50-aastane," täpsustas Saar.

Ka kontaktsetel soovitab terviseamet antud juhul lähikontakte vältida ning välja minemist vältida.

"COVID-19 on nakkushaigus, mis levib eelkõige lähikontaktide kaudu. Kahtlemata ei õnnestu näiteks sünnipäeva tähistamisel lähikontakte vältida," ütles terviseameti põhja regionaalosakonna nõunik Mihkel Näks, kelle sõnul on terviseamet hetkel teadlik kahest mais peetud peost, millest võtsid osa ka koroonaviirusesse nakatunud. Mõlemal juhul viibis peol veel ligi paarkümmend inimest, kes hetkel on kontaktsetena jälgimise all.

Näksi sõnul tasub meeles pidada, et ka Võrumaa koroonapuhang sai alguse sünnipäeva tähistamisest. "Eriolukord on küll õiguslikus mõttes läbi saanud, kuid oht viirusesse nakatuda on endiselt alles. Arvestagem sellega."

Eestis on kokku tehtud üle 70 000 esmase koroonaviiruse tuvastamise testi, nendest 1784 ehk 2,5 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Viirus on Eestis nõudnud 64 inimese elu. Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tagasi üles
Back