Esmatasandi arstiabi vajab tugevdamist

19. mail on perearstide päev. FOTO: Arvo Meeks

Täna, 19. mail tähistatakse perearstide päeva.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on perearstide panus uue koroonaviiruse tõkestamisel olnud võtmetähtsusega ning perearstid keerulisel ajal muutustega hästi toime tulnud.

"Kriisi alguses tuli perearstikeskuste töö kiiresti ümber korraldada ning suur osa vastuvõttudest tehti kaugvastuvõttudena. Plaanilise ravi piiramisel oli paljudele patsientidele õigeaegne ravi ja nõustamine kättesaadav läbi perearstide, kes vajadusel pikendasid oma vastuvõtte ja olid valmis abi andma ka nädalavahetustel. Mitu perearsti võttis lisaks oma patsientidele vastu ka perearstita ja ravikindlustamata nakkuskahtlusega inimesi, et nad jõuaksid võimalikult kiiresti testimisele ja viiruse levikule saaks piiri panna," ütles minister Tanel Kiik. "Tänan ja tunnustan kõiki perearste, kes suutsid muutustega hästi toime tulla ning jääda sel äreval ajal patsientide jaoks kättesaadavaks."

Ka valvekeskuste võrgustiku käivitamine õnnestus tänu heale koostööle perearstidega.

Ministri sõnul tuleb kriisis saadud õppetunnid läbi analüüsida, et olla tulevikukriisideks paremini valmis.

"Peame pingutama, et muuta esmatasandi arstiabi ja tervishoiusüsteemi tervikuna veelgi tugevamaks. Panustades esmatasandisse saame tuua terviseteenused inimestele lähemale, sekkuda varem, et ennetada haiguste süvenemist, pakkuda õigeaegset ravi ja hoolitseda inimese eest kogu elu vältel," ütles minister Kiik. "Kindlasti jätkame varem kokkulepitud tegevustega perearstiarstiabi kättesaadavuse parandamiseks ja peremeditsiini teenuste kvaliteedi tõstmiseks. Kriis on näidanud, kui tähtis on nakkushaiguse puhangu korral kõigi elanike, sealhulgas ravikindlustamata inimeste juurdepääs arstiabile."

Tagasi üles
Back