Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Põlvas toimuv noorte [eel]arvamusfestival ootab aruteluideid

Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammisti sõnul on eelfestivali idee julgustada noori argumenteeritult suhtlema ja ühiskondlikel teemadel kaasa mõtlema. FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Esmaspäevast on võimalik esitada aruteluteemasid 4. juulil Põlvas toimuvale noorte [eel]arvamusfestivalile, mida korraldab noorteühenduste liit (ENL) koos arvamusfestivali meeskonnaga. Ideekorje on avatud 8. juunini.

Põlva keskväljakul toimuva üle-eestilise noorte [eel]arvamusfestivali eesmärk on arendada arutelu- ja suhtluskultuuri ning motiveerida noori mõtlema neile endile ja ühiskonnale olulistel teemadel, avaldama oma arvamust, küsima olulisi küsimusi ning koos vajalikke muutusi ellu kutsuma. Ideekorjesse võib läbimõeldud idee saata igaüks, kes on valmis selle sobivuse korral [eel]arvamusfestivali meeskonnaga koos ellu viima.

"Et julgustada noori argumenteeritult suhtlema ja ühiskondlikel teemadel kaasa mõtlema, korraldame tänavu Paide arvamusfestivalile noortega koostöös kaks soojendusüritust: 4. juulil toimub üle-eestiline noorte [eel]arvamusfestival Põlvas ja 2. augustil kohalik [eel]festival Pärnus," ütles arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

Tema sõnul on eelfestivalidest kujunenud iga-aastane traditsioon, millega jõuda Eesti erinevatesse paikadesse ja kõnetada ka neid, kes arvamusfestivalist veel osa võtnud pole.

Noorte [eel]arvamusfestivali peakorraldaja Maris Neeno ütles, et noorte [eel]arvamusfestival on üritus, mille abil on noortel end võimalik kuuldavamaks teha. "Osalemine annab noortele võimaluse olla osa kogukonnast ning tunda, et nende arvamus on oluline. Loodame, et tänavune festival tuletab avalikkusele meelde, et ka noored on täisväärtuslikud ühiskonnaliikmed, kelle arvamust arvesse võtta otsuste tegemisel," märkis ta.

Osalema oodatakse peale noorte endi ka noortemeelseid ja noorte ühiskondlikku aktiivsust oluliseks pidavaid inimesi ja organisatsioone üle kogu Eesti.

Festivali toimumispaigaks valitud rohelist eluviisi soosiv Põlva soovib kaasata noori. "Noored on meie järelkasv, nad viivad ühiskonda edasi ja see, et me kuulame noorte häält ning arvamusi, on ainuvõimalik eduka omavalitsuse arenguks," ütles Põlva abivallavanem Janika Usin.

Ürituse korraldajad hindavad järjepidevalt ürituse korraldamisega kaasnevaid riske ning järgivad terviseameti koostatud avalike ja suurürituste läbiviimise juhendit. Festivali korraldamisel on tagatud tervisekaitse nõuded.

Tagasi üles
Back