Naiste vutiliigas osaleb rekordhulk võistkondi

Naiste jalgpall. Foto on illustratiivne.

FOTO: Gertrud Alatare/PP

Juunikuus alustatakse mängudega naiste rahvaliigas. Uuel hooajal on võistlustules 17 võistkonda, mis tähistab osalejate rekordit.

Naiskonnad on jagatud kolme alagruppi ning esmalt mängitakse omavahel kodus-võõrsil süsteemis. Poolfinaalidesse pääsevad alagruppide võitjad ning kõigi alagruppide peale parim teise koha omanik. Alagrupikohtumised peavad olema peetud hiljemalt 20. septembriks.

Rahvaliiga eesmärk on kaasata mängijaid, kes ei soovi või ei saa mängida kaasa Eesti meistrivõistlustel - olgu põhjus liiga suur koormus meistrivõistlustel, oskused või lihtsaltsoov pingevabas õhkkonnas jalgpalli mängida.

Naiste rahvaliigas on eraldi võistlusi peetud alates 2012. aastast. Möödunud hooajal tuli võitjaks Viimsi MRJK. Varasemalt on naiste rahvaliigas võidukad olnud Põlva FC Lootos (2012), JK Vändra Vaprus (2013, 2015), Suure-Jaani United (2014), Keila JK (2016) ja Pärnu JK Vaprus (2017, 2018).

Naiste rahvaliiga 2020

1. alagrupp: Põhja-Tallinna JK Volta, FC ERR Levadia, Viimsi MRJK naised, JK Kuusalu Kalev naised, FC Nõmme United, KadRak United.

2. alagrupp: JK Vändra Vaprus naised, Raplamaa Rahvanaiskond, Keila JK naiskond, FC Jõgeva Wolves/Oshee, FC Estonian Business School.

3. alagrupp: Lootose Vutid, JK Tammeka Valge, Tartu JK Welco naiskond, FC Helios, Puhja Spordiklubi Barca, Valga FC Warrior.

Allikas: Eesti Jalgpalli Liit

Tagasi üles