Viirus sundis praktikante kodumaale naasma

Hispaanias oskusi praktiseerinud Kenno Korb (vasakult), Priitin Rebane, Kevin Kert Allik, Ats Niitov, Mari-Liis Verrevmägi ja Silvia Aavistu pidid Eestisse naasma ilma kohvriteta. FOTO: Erakogu

Igal aastal on Valgamaa kutseõppekeskuse õpilastel avanenud võimalus lennata õpitu praktiseerimiseks välismaale. Koroonaviiruse tõttu lõppes aga tänavuste praktikantide õpikogemus võõrsil oodatust varem.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kohe pärast esimese kuu täitumist teatas praktika juhendaja, et peame koju naasma, kuna terves maailmas on COVID-19 puhang. Oli teada, et varsti hakatakse piire sulgema ning õhus oht, et me ei saaks sel juhul niipea tagasi Eestisse. Algul olime tagasituleku vastu, kuna meil oli kõik ohutu, haigusjuhtumeid lähedal polnud ja inimesed polnud ka paanikas,» rääkis Hispaanias logistiku abi praktikal olnud Kevin Kert Allik.

Peagi võttis olukord aga tõsisema pöörde. «Kõigest kolm päeva hiljem teatati, et praktika lõpetatakse ja peame lendama koju,» meenutas koos viie kaasõpilasega Hispaaniasse siirdunud noormees.

27.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto