Rannavalve asub tööle

Suplushooaeg algab täna ka Pühajärve rannas.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Täna, 1. juunil algab enamikes Eesti randades ametlik rannahooaeg. Paljudes supelrandades on sellelgi suvel ametis G4Si vetelpäästjad. Muu hulgas hoiavad nad rannalistel silma peal Võrus, Otepääl, Põlvas ja Tõrvas.

"Randa tulles võtke kaasa joogivesi, päikesekreem ja rõõmus meel, koju jätke lemmikloomad, alkohol ja klaastaara," ütles G4S Eesti rannavalve juht Henry Seemel.

Eelmise suplushooaja põhimured olid Seemeli sõnul vees end ohtu seadnud purjus mehed ja omapäi randa jäetud lapsed. "Alkoholijoobes inimesed peavad end sageli kõige paremateks ujujateks, aga paraku on nad kõige halvemad suplejad. Seetõttu tuleb vetelpäästjatel neid rannas manitseda ning sõnakuulmatuid uppumisohust päästa."

Ta tõdes sedagi, et koolieelikuid jäetakse liiga kergekäeliselt randades omapäi. "Lapse ohutuse eest vastutab ikka lapsevanem, mitte vetelpäästja või teised rannakülastajad. Väikeste laste kirg on maailma avastada, kuid ohte nad veel ei taju. Rannavalvuritel tuleb päästma minna reeglina neid lapsi, kes on järelevalveta jäetud. Koos vanemaga vees mängiv noor pereliige üldiselt hätta ei satu."

Seemel juhib tähelepanu, et randades on vette pandud poid, mis tähistavad ujumisala. Poide piiri sees on ujumine turvalisem – vesi pole liiga sügav ja ujuja jääb reeglina vetelpäästjate vaatevälja. Samuti tähistavad poid seda ala, mis on mõeldud ainult suplejatele, mitte veesõidukitele või surfaritele.

Endiselt palutakse Eestis viirusohu tõttu kinni pidada 2+2 reeglist ja seda ka rannas. "Palume suhtuda mõistlikult, kui lähete rannavalvurilt infot küsima ja ta soovib teiega kaks meetrit distantsi hoida. Üldiselt eelistavadki Eesti inimesed rannas teistega pikivahet pidada, mistõttu ei tohiks 2+2 reeglist kinnipidamisega probleemi tekkida," ütles Seemel.

Tagasi üles