Sisukord
Tasuline
Postimees

Võrumaad räsinud torm sunnib seadust muutma

3 min lugemist
  • Elektrilevi on maksnud oktoobritormi tõttu hüvitisi üle 100 000 euro eest.
  • Elering vähendas omakorda Elektrilevilt nõutavat tasu ligi 44 000 euro võrra.
  • Nimetatud tasu vähendamine ei mõjuta tavatarbijaid, kuna seadus seda ette ei näe.
Mulluse ulatusliku elektrikatkestuse põhjustas avarii Võru alajaamas. Tormituulte käes rebenes lahti katuseplekk, mis lendas lähedalasuvatele seadmetele. FOTO: Arved Breidaks

Kagu-Eestit oktoobris räsinud torm, mille käigus jäid pikaks ajaks elektrita kümned tuhanded inimesed, ajendas otsima võimalusi kahjuhüvitiste suurendamiseks. «Kavatseme oma ettepanekud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile kokku panna järgmisel nädalal,» rääkis konkurentsiameti peadirektori asetäitja Marilin Tilkson. Ta kinnitas, et elektrivõrgu teenuste kvaliteedinõuded ja võrgutasude vähendamise tingimused vajavad ajakohastamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esiteks tuleks Tilksoni sõnul üle vaadata tarbijate kompensatsioonimäärad. «Teiseks tuleks määrust täiendada selliselt, et elektrikatkestuse eest saadud hüvitis jõuaks otse lõpptarbijani.» Võru elektrikatkestuse puhul maksis Elering Tilksoni sõnul hüvitist Elektrilevile, mitte lõpptarbijatele, kes olid tegelikud kannatajad. «Kolmandaks oleks ka aeg üle vaadata, mis hetkest hakkab tarbija saama kompensatsiooni, kui katkestus kestab üle normi.»

Hüvitised seaduspäraselt makstud

01.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto