E, 5.12.2022

GALERII ⟩ Vastseliina piiskopilinnuses avati ameeriklase fotonäitus

Maarius Suviste
, reporter
Vastseliina piiskopilinnuses avati ameeriklase fotonäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
USAst pärit Nathan Popa fotonäituse avamine Vastseliina piiskopilinnuse palverännumajas. Päevakangelane rääkis oma tööde valmimisest huvitavaid lugusid.
USAst pärit Nathan Popa fotonäituse avamine Vastseliina piiskopilinnuse palverännumajas. Päevakangelane rääkis oma tööde valmimisest huvitavaid lugusid. Foto: Maarius Suviste

Laupäeval avas USAst pärit Nathan Popa Vastseliina piiskopilinnuse palverännumajas oma fotonäituse, kus on näha mõtlikud kaadrid, sügav rahu ja valusad hetked.

Pärast avamist tervitas ta kohaletulnuid ning jagas oma mõtteid ja sündinud jäädvustuste tagamaid. Ta on noor ja andekas kunstnik, kes taaselustab fotokaamera abil keskaja olustikku.

Popa on sündinud New Yorgi linnaosas Brooklynis. Tema prantslannast ema ning rumeenlasest isa hoidsid terve lapsepõlve jooksul au sees euroopalikke väärtusi ning õpetasid pojale erinevate koolkondade lähenemisi filosoofiale, kunstile ja ajaloole. Isa Albert Popa on Nathani elu kõige suurem mõjutaja – eriti just kunsti valdkonnas. Nii otsustas poeg isa jälgedes astuda ning hakkas klassikalist kunsti taaselustama.

Märksõnad
Tagasi üles