Valitsus täpsustas piiriületamise järgset liikumisvabaduse piirangut

BNS
Copy
Mullu mais lõppes Eesti ja Läti piiril ajutiselt taastatud piirikontroll ja riigipiiri valvamine. Foto on illustreeriv.
Mullu mais lõppes Eesti ja Läti piiril ajutiselt taastatud piirikontroll ja riigipiiri valvamine. Foto on illustreeriv. Foto: Marko Saarm / Sakala

Valitsus täpsustas oma varasemat korraldust ning nägi ette, et inimesele, kes saabub Eestisse COVID-19 suurema nakatumisjuhtumitega riigist, kehtib 14-päevane liikumisvabaduse piirang.

Varasemalt nõuti karantiini, kuid õigusselguse huvides täpsustati korralduse sõnastust liikumisvabaduse piiranguga, edastas valitsuse pressiesindaja.

Nii nagu praeguses regulatsioonis, nähakse täpsustatud korraldusega ette, et liikumisvabaduse piirangut kohaldatakse nakkuse peiteajaks ehk 14 päevaks. See tähendab inimese elukohast või püsivast viibimiskohast lahkumise keeldu, välja arvatud tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või inimese elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral. Samuti võib kodust lahkuda tervishoiuteenuse saamiseks või kui muul viisil ei ole võimalik hankida toitu, esmatarbekaupu või ravimeid.

Valitsus ei muutnud loetelu inimestest, kellel on lubatud riigipiiri ületamisel Eestisse siseneda. Samuti ei muudeta kehtestatud erandeid, kellele liikumisvabaduse piirangu nõue riiki sisenemisel ei laiene.

Korraldus jõustub allakirjutamisest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles