R, 9.12.2022

Valga linna aukodanikuks valitud Raimond Luts võttis vastu raemedali

Marion Lehes
Valga linna aukodanikuks valitud Raimond Luts võttis vastu raemedali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Valga linna 436. sünnipäeval peeti Jaani kirikus pidulik palvus, kus aukodaniku tiitli ning sellega kaasneva raemedali pälvis kohaliku gümnaasiumi kauaaegne direktor ning kergejõustikutreener Raimond Luts.

Aastatel 1992-2015 Valga gümnaasiumi eesotsas olnud Luts võttis need aastad kokku sõnadega: «Seda tööd sai tehtud pikka aega - nii nagu oskasin, südamega.»

23 aasta vältel oli gümnaasium edukas olümpiaadidel, konkurssidel ja spordivõistlustel. Vilistlaste seas figureerivad edukad poliitikud, arstid ja sportlased. «Kuid ükski tegu ei sünni ainult ühe inimese tegemisel ja suunamisel,» märkis Luts, rõhutades meeskonnatöö tähtsust.

Koolidirektori ameti kõrvalt on tänavune aukodanik olnud tänaseni kergejõustikutreener  spordiklubis Maret-Sport. Raimond Lutsu käe all on sirgunud mitmeid Eesti silmapaistvaid sportlasi, kelle seas on näiteks odaviskaja Magnus Kirt ja maratonijooksja Pavel Loskutov. «Minu õpilased on jõudnud maailmaklassi. Olen väga tänulik ka nende vanematele, kes aitasid kaasa nende kulgemisele, kuna ükski inimene ei tee kunagi midagi üksi,» sõnas ta.

Kolleegid iseloomustavad Lutsu järgmiste sõnadega: tasakaalukas, töökas ja kohusetundlik. Teda kirjeldatakse kui inimest, kes teab, mis on keha ja vaimu tasakaal.

«Oma tööd tunneb ta väga hästi - treenerina on ta oma ala spetsialist, kes oskab õpilastele hästi teadmisi edasi anda,” lisasid Raimond Lutsu kolleegid Riho Meri ja Anneli Taul.

Sporti peab aukodanik väga tähtsaks. «Sport peaks olema elus väga kõrgel kohal. Õpilastele rõhutasin ikka, et esimesel kohal õppimine, teisel kohal sport.»

Lutsul on ka endal silmapaistvad saavutused spordis: ta on olnud Eesti meister 800 meetri jooksus ning üliõpilaste meister 4x400 meetri jooksus.

Aukodanikule tuli üllatusena, et just tema tiitli pälvis, kuna direktori ametikohalt on ta juba pikemalt aega eemal ning hetkel tegeleb ta vaid spordiga. “Mõtlesin, et minu aeg on juba ümber saanud,» tunnistas ta.

Raemedalit hoides meenutas mees üht lugu. «Olin õige mitmeid kordi Valga volikogus ning kunagine volikogu liige ja tuntud hambaarst Vilja Pung ütles: «Raimond, kunagi on ka sinu kord see tiitel saada.” Nii et on ka ennustajaid.”

Valga aukodanik on linna kõrgeim tunnustus, mida antakse välja 2005. aastast. Raimond Luts on 16. tiitli saaja.

Märksõnad
Tagasi üles