R, 9.12.2022

Ühistranspordi kasutajate arv vähenes esimeses kvartalis viiendiku võrra

BNS
Ühistranspordi kasutajate arv vähenes esimeses kvartalis viiendiku võrra
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märtsi keskel kehtestatud eriolukord alles hakkas esimese kvartali näitajaid mõjutama.
Märtsi keskel kehtestatud eriolukord alles hakkas esimese kvartali näitajaid mõjutama. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Eesti veoettevõtete teenuseid kasutas selle aasta esimeses kvartalis 46,6 miljonit inimest, sõitjate arv vähenes ligi viiendiku võrra nii eelmise kvartali kui ka 2019. aasta sama perioodiga võrreldes.

"Nagu ka paljudes teistes valdkondades, oli ühistranspordi kasutamine juba esimese kvartali lõpus selgelt mõjutatud eriolukorra algusest ja inimeste paiksemaks jäämisest," ütles statistikaameti analüütik Birgitta Ojamaa.

Maanteel sõitis busside, trammide ja trollidega 43,3 miljonit inimest ehk 18 protsenti vähem kui eelmise aasta alguses. Linna- ja kaugliinibusse kasutas viiendiku võrra vähem reisijaid, maakonna- ja vallaliinibussidega sõitis umbes sama palju inimesi kui 2019. aasta alguses.

Meretransporti kasutas 1,4 miljonit sõitjat, mis on möödunud aastaga võrreldes 14 protsenti vähem. Õhutranspordiga reisis aga ligikaudu 80 000 inimest, mis on peaaegu poole vähem kui eelmisel aastal. Rongisõitjaid oli 1,8 miljonit ehk 8 protsenti vähem kui mullu samal perioodil.

Märksõnad
Tagasi üles