K, 22.03.2023

Töötukassa võtab põllumajanduse palgatoetusi vastu alates juulist

BNS
Töötukassa võtab põllumajanduse palgatoetusi vastu alates juulist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Juba praegu on marjakasvatajatel võimalik küsida, kas enne 1. juulit tööle asunud või tööle kandideerivad töötajad vastavad uue palgatoetuse tingimustele.
Juba praegu on marjakasvatajatel võimalik küsida, kas enne 1. juulit tööle asunud või tööle kandideerivad töötajad vastavad uue palgatoetuse tingimustele. Foto: Arvo Meeks

Marjakasvatajad saavad töötukassale palgatoetuse taotlusi esitada 1. juulist, kuid juba praegu on võimalik küsida, kas enne 1. juulit tööle asunud või tööle kandideerivad töötajad vastavad uue palgatoetuse tingimustele.

Töötukassa palub tööandjal pöörduda päringuga oma maakonna tööandjate konsultandi poole, kes selgitab, kas juba tööle võetud inimeste või tööandja välja valitud kandidaatide eest saab taotleda palgatoetust. Kui ettevõte ei ole veel töötajaid leidnud, tuleks töötukassale edastada oma tööpakkumine koos eelvaliku sooviga ning tööandjate konsultant aitab leida sobivaid ja palgatoetuse tingimustele vastavaid kandidaate.

Päringud ja tööpakkumised palume saata maakondliku tööandjate konsultandi e-posti aadressile, mille leiab töötukassa kodulehelt https://www.tootukassa.ee/content/tooandjale-ja-partnerile/tooandjate-konsultantide-kontaktid.

Põllumajanduse palgatoetust makstakse tööandjale, kes tegeleb  marja-, puuvilja või pähklikasvatusega, kui ta võtab tööle registreeritud töötu, kes on olnud tööta viimased kolm kuud või on selle aja sees teinud ajutiselt tööd vähem kui 30 päeva. Toetust saab taotleda töötute eest, kes on tööle võetud 1. juunist või pärast seda.

Toetust makstakse nii töölepingu kui võlaõigusliku lepinguga tööle võtmise korral, sõltumata lepingu kestusest. Tööandjale makstakse palgatoetust kuni kolm kuud sama töötaja eest.

Põllumajanduse palgatoetust  makstakse käesoleva aasta lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles