Võru meeskond murdis Tabasalu needuse

Eduard Desjatski on kuue mänguga löönud Heliose kasuks kuus väravat ja jagab liiga väravaküttide edetabelis esikohta. FOTO: Võru Fc Helios

FOTO: Võru FC Helios

Kui mullu kaotas Võru FC Heliose jalgpallimeeskond Eesti meistrivõistluste esiliiga B-tasandil kõik neli JK Tabasaluga peetud mängu, siis eile võõrsil saavutatud 2:1 võiduga sai see needus murtud.

Võit oli seda magusam, et nädala sees ei saanud Helios mängule minna sugugi parima koosseisuga. «Pea põhikoosseisu jagu kõvu mängumehi oli puudu, aga need, kes kohal olid, andsid endast kõik,» lausus meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Võru meeskond jäi mängu 19. minutil kaotusseisu. Viis minutit hiljem andis Karlis Karro Heliose kontrarünnakul vasakult äärelt söödu trahvikasti ja Eduard Desjatski lõi 1:1. 37. minutil tehti Karro vastu karistusalas viga ning Desjatski viis Heliose penaltist juhtima.

Teisel poolajal rohkem väravaid ei löödud. Kohtumise lõpp läks siiski veel tuliseks, Tabasalu tõi kõik jõud (ja kahes standardolukorras ka väravavahi) Heliose trahvikasti, aga Võru meeskond suutis olukorrad klaarida.

«Kõik võitlesid lõpuni, tasuks nädalasisesed magusad kolm punkti. Võitleme edasi!» sõnas Vislapuu.

Helios tõusis nüüd tabelis Tabasalust mööda, seitsmendale kohale. Esikolmik on vaid nelja punkti kaugusel.

Järgmise mängu peavad Võru meeskond sel pühapäeval kodus Paide Linnameeskonna U21-ga.

Tagasi üles