Ühistreening ja Smilers lükkavad käima maratoniratta

Tartu maraton 2011.

FOTO: Arhiiv / Valgamaalane

Järgmisel laupäeval, 21. jaanuaril avab 41. Tartu Maratoni traditsiooniline ühistreening algusega Tehvandilt. Treening toimub marsruudil Tehvandi–Marjamägi–Tehvandi ning kui lumeolud võimaldavad, on distantsi pikkus 18 km. Stardipauk antakse kell 16, kuid rajale saab minna kella 18ni.
 

Samal nädalavahetusel toimub ka Otepää maailmakarika etapp ja ühistreening annab hea võimaluse kõikidel pealtvaatajatel ka ise suusad alla panna.

Klubi Tartu Maraton projektijuht Kunnar Karu usub, et päris paljud suusasõbrad on just sellel üritusel nakatunud maratonipisikuga ning kuu aega hiljem, pärast hoolsat treenimist, juba täispika 63 km Tartu Maratoni edukalt läbinud.

Korraldajad ootavad ühistreeningule kõiki sõpruskondi, peresid, harrastajaid. Osalustasu ei ole.

Lisaks ootab vahepunktis kõiki ühistreenijaid soe tee ja spordijook. Pärast sõitu oodatakse juba kõiki suusatajaid ja maratonisõpru Otepää kultuurikeskusesse peole koos ansambliga Smilers.

41. Tartu Maratoni põhidistantsid sõidetakse 19. veebruaril ja nädal varem, 12 veebruaril on kõikidel huvilistel võimalus osa võtta ka Avatud Raja sõitudest ning naistel on võimalus osaleda just neile mõeldud Tervis Plussi 11. Naistesõidul. Võistkonnad võtavad samal päeval mõõtu 1. Tartu Teatemaratonil. Lisaks toimuvad üritustesarja käigus mitmed spetsiaalselt lastele mõeldud võistlused.

Tagasi üles