N, 2.02.2023

VIDEOLUGU ⟩ Liikumispiirangud tõid Käärikule täismaja

Vaata pilte arenevast spordikeskusest!
Liikumispiirangud tõid Käärikule täismaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Kääriku spordikeskuse 250 ööbimiskohta on suve lõpuni broneeritud, sest liikumispiirangute tõttu ei pääse Eesti tippsportlased ja koondised välislaagritesse ning treenivad seetõttu peamiselt kodukamaral.

«Praegu on sportlasi nii palju, et rohkem ei mahu,» kinnitas sihtasutuse Tehvandi spordikeskus juhatuse liige Kristjan Karis. Lisaks noortelaagritele olid Kääriku spordikeskuses jaanieelsel nädalal laagris Baltikumi judokoondised ja Eesti võrkpallikoondis. «Mõni aeg tagasi käisid käsipallurid ja kergejõustikumeka on see nii ehk naa olnud,» lisas Karis.

Kuigi suvise täituvusega pole Kääriku spordikeskusel viimastel aastatel muret olnud, avaldas tänavu broneeringutele soodsat mõju ka kevadise koroonakriisi tõttu kehtestatud liikumispiirangud, mis pole Euroopast täiel määral kadunud praegugi.

«Need, kes olid planeerinud endale välislaagri, ei saa kuhugi minna ja nagu ümberkaudsetest laagri- ja spordikeskustest on kuulda, siis kõik kohad on praegu täis,» rääkis Karis. «Kõik avastasid suve alguses, et ära minna ei saa ja selles mõttes on peidetud kasu olemas.»

Tõsi, liikumispiirangute tõttu jäävad samas Eestisse tulemata sportlased välisriikidest. Näiteks Venemaa murdmaasuusakoondis, kes just praegu pidanuks Tehvandil harjutama. Kuid venelaste saabumata jäämise tõttu voodid Tehvandil tühjaks ei jäänud. «Mõned judolaagri inimesed pidime majutama Tehvandile, sest [Käärikule] lihtsalt ei mahtunud ära. Tehvandile sai majutada tänu sellele, et muidu pidi seal praegu olema Venemaa murdmaasuusakoondis, aga nemad ei pääse Eestisse,» rääkis Kristjan Karis.

Sportimise kõrval jätkub Kääriku spordikeskuse arendamine: peagi valmivad kergejõustikustaadion ja võistkonnamajad. Seejärel võetakse ette nõlval asuvate muinsuskaitsealuste hoonete uuendamine, millega on plaan kahe aasta pärast lõpule jõuda. Kõik ikka selleks, et pakkuda Eesti ja välisriikide sportlastele tipptasemel treenimisvõimalusi.

«Tuleviku nägemus on ikkagi see, et meie koondised ei lähe mujale teiste koondistega koos sparrima, vaid me kutsume neid siia,» selgitas Karis.

Viimastel aastatel on Käärikul ööbivate külastajate arv näidanud pidevat kasvu, tõustes 9800 inimeselt 2012. aastal 26 000 inimeseni mullu. «Sellest 85 protsenti moodustavad saavutusspordi laagrid, väikese osa ka metsaülikool, Tartu Ülikooli seminarid ja päris kadunud pole ka pulmapeod ja «peod suusabaasis»,» lisas Karis.

Kääriku spordikeskuse arendus läheb kokku maksma 15 miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles