Antsla vallas renoveeritakse tänavavalgustust

Tänavavalgustus. Foto on illustreeriv. FOTO: Ain Liiva

Antsla vallas renoveeritakse tänavavalgustus Antsla linnas, Kobela ja Vana-Antsla alevikus, Tsooru, Lusti ja Kraavi külas.

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist rahastatava projekti "Antsla valla tänavavalgustuse renoveerimine" (projekt nr 2014-2020.6.03.19-0194) raames renoveeritakse Antsla valla asulate tänavavalgustuse taristu (valgustid, postid, kaablid ja juhtimiskilbid), mis on amortiseerunud.

Valgustid paiknevad hajusalt ja kohati ebaloogilistes kohtades ning olemasolevad naatriumi ja elavhõbeda valgustid on energiakulukad ja ohtlikud keskkonnale. Projekti eesmärk on vähendada elektrienergia tarbimist tänu efektiivsema LED-valgustustehnoloogia kasutuselevõtule, mille tulemusel saavutatakse energiasäästlikum ja turvalisem elukeskkond, kus taristu renoveerimise tulemusena hoitakse arvestuslikult kokku ca 89,28 MWh aastas, see tähendab CO2 hulk väheneb ca 97,32 tonni võrra aastas.

Projekti eelarve on 506 368 eurot, millest SA Keskkonnainvesteeringute Keskus poolt eraldatud toetuse summa on 349 393,92 eurot. Projekt on plaanis ellu viia hiljemalt 2021. aasta sügiseks. 

Tagasi üles
Back