Pukalanna Mari-Liis Hendrikson lausus, et kohalikud talumehd andsid talle ajendi Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppima minna. «Kui mul oli vaja maad või masinaid kohalike talumeeste käest rentida, tegid talumehed mulle selgeks, et mina olen naine ja pean kodus lapsi kasvatama.»
Pukalanna Mari-Liis Hendrikson lausus, et kohalikud talumehd andsid talle ajendi Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppima minna. «Kui mul oli vaja maad või masinaid kohalike talumeeste käest rentida, tegid talumehed mulle selgeks, et mina olen naine ja pean kodus lapsi kasvatama.» Foto: Arvo Meeks

Kui Mari-Liis Hendrikson 2015. aastal pärast maailmas ringi rändamist tagasi koju Pukasse kolis, tahtis ta leida endale tegevust ja olla iseendale tööandja. Idee sai ta vanaemalt, kes tutvustas Mari-Liisile tööstusliku kanepi praktilist väärtust mitmes eluvaldkonnas. «Kunagi sai vanaemaga räägitud ja tuli välja, et nad tegid vanal ajal kanepiriiet, kanepinööri ja kanepist hästi palju süüa,» ütleb Mari-Liis. Nüüd toodab ta Pukas asuvas hoones kanepist tooteid toidust kosmeetikani.

Peale selle valmistab ta tooteid ka tatra baasil.