Ott Lepland laulab Eestimaa kirikute toetuseks ka Valgamaal

Ott Lepland tuleb laulma Otepää Maarja ja Valga Jaani kirikusse.

FOTO: Ain Liiva/Virumaa Teataja

Üks Eesti armastatumaid meeshääli, Ott Lepland, annab juulikuus autorikavaga „Taevas puutub maad“ üheksa heategevuslikku kirikukontserti üle terve Eesti. 8. juulil esineb ta Otepääl ja 15. juulil Valgas.

Varasemast loomingust mõtlikuma ja kammerlikuma kavaga soovib Ott soojendada kuulajate südameid ning pakkuda erilist muusikalist hingekosutust.

"Esimest korda esitasin enda soolokava "Taevas puutub maad" Eestimaa kirikutes 2015. aastal. Oli tunda ja näha, et inimestele läksid need kontserdid väga hinge ning etteasted pakkusid ka mulle enesele väga palju, teistmoodi, erilisi ja võimsaid emotsioone," räägib kontsertide tagamaadest Ott Lepland. "Mul on hea meel, et saan oma muusikaga ka head teha, lauldes nii kirikute toetuseks kui pakkudes inimestele palju hingestatud emotsioone ning andes võimaluse võtta aeg maha oma igapäevastest argitoimetustest. Üheskoos publikuga saame Eesti kultuurielu ja maapiirkonnad uuesti elule äratada," sõnab muusik.

Kirikukontsertidel tuleb esitlusele Ott Leplandi autorilooming ning lisaks teiste armastatud Eesti autorite palad. Eriliselt pühakodade atmosfääri kohandatud soolokontsertide sarjaga kogutakse raha kirikute toetuseks.

„Igalt müüdud piletilt läheb 10% toimumiskoha kiriku toetuseks, 15 % aga Kirikufondile, millega kogutakse raha Eesti kirikute taastamiseks ning samuti tuge vajavatele inimestele hingehoiu pakkumiseks,“ rääkis Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit. „Juba kaks aastat tegutsenud fondiga kasvatame raha pühakodade kui oluliste kultuuriväärtuste hoidmiseks. Lisaks mitmetele ühekordsetele suurannetustele on meil tekkinud hulk püsiannetajaid, kes väikeste igakuiste summadega õilsasse eesmärki panustavad. Eesti kirikud on armastatud kontsertpaikadeks, peame neid väärtustama ja hoidma. Ott Leplandi kontsertkava sobib suurepäraselt just pühakojas ette kandmiseks ja nautimiseks.“

Kirikufond kogub annetusi veebilehel: www.kirikufond.ee. Annetada saab ka lühinumbritel, helistades 900 0002 annetad 5 eurot, helistades 900 0003 annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 annetad 25 eurot.

Kontserdid toimuvad:

08.07 kl 19 Otepää Maarja kirik 

09.07 kl 19 Paide Püha Risti kirik 

10.07 kl 19 Palamuse Püha Bartholomeuse kirik 

11.07 kl 18 Kärdla Püha Ristija Johannese kirik

15.07 kl 19 Valga Jaani kirik 

16.07 kl 19 Keila Miikaeli kirik

17.07 kl 19 Halliste Püha Anna kirik 

18.07 kl 18 Kambja kirik 

19.07 kl 18 Tõstamaa Maarja kirik 

Korraldajad paluvad publikult mõistvat suhtumist seoses avalike üritustele tänavu suveks kehtestatud reeglitega ning saabuda kontsertidele pisut varem, et kõik enesele sobivad kohad leiaksid.

Tagasi üles