Karantiinist pääsevad 23 riigist saabujad

Üha vähem on neid lennukiga Tallinna lennujaama saabujaid, kes selle järel karantiini jääma peavad. 

FOTO: Remo Tõnismäe

Koroonasse nakatunute suhtarvule tuginedes ei pea kahenädalasse eneseisolatsiooni jääma vaid 23 riigist Eestisse saabujad.

Euroopa Liidust Eestisse reisides ei kehti eneseisolatsioon uuest nädalast Austriast, Belgiast, Hispaaniast, Hollandist, Iirimaalt, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Maltalt, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist ja Ungarist saabunutele.

Küll kehtib kahenädalase eneseisolatsiooni nõue Bulgaariast, Horvaatiast, Luksemburgist, Portugalist, Rootsist, Rumeeniast, Tšehhist ja Ühendkuningriigist ning ülejäänud maailmast saabujatele, teatas välisministeerium.

Infot Euroopa Liidu riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta uuendatakse igal reedel.

Valitsus arutab jätkuvalt ka Euroopa Liidu nõukogu soovitusi kolmandatest riikidest saabuvatele reisijatele piiride avamiseks.

Seoses koroonaviiruse levikuga soovitab välisministeerium tungivalt vältida reisimist, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei pea jääma eneseisolatsiooni.

Välisministeerium juhib tähelepanu sellele, et riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas tuleks pöörduda välisriigi esinduse poole või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

Tagasi üles