Rõuge vallas hukkus kakluses 67-aastane mees

Õnnetu juhtum leidis aset Rõuge vallas Hurda külas. Foto on illustratiivne. FOTO: Paul Poderat / Lõuna-Eesti Postimees

Laupäeval sai politsei väljakutse Rõuge valda Hurda külla ühe talumaja juurde, kus teadaolevalt kaklesid kaks venda, 67-aastane ja 71-aastane mees.

Teadaolevalt kaotas 67-aastane mees kakluse järel teadvuse ja kukkus pikali. Häirekeskusesse teatas juhtunust meeste lähisugulane. Kohalikud nägid, kuidas laupäeval kella poole kahe ajal saabusid külla kiirabi ja politsei.

Operatiivtöötajate püüd kukkunud meest elustada paraku tulemust ei andnud. Politsei pidas 71-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Maria Gonjak ütles, et üks kakluses osalenud meestest oli esialgsetel andmetel alkoholi tarvitanud. "Kas hukkunu võis olla alkoholi tarvitanud, selgitab ekspertiis, niisamuti selgitatakse ekspertiisi käigus surma põhjus," lisas ta.

Üks sündmuskohast umbes poole kilomeetri kaugusel elav kohalik tõdes, et vendade vahel oli varemgi probleeme olnud, kuid mitte nii tõsiseid. Temale teadaolevalt oli 71-aastane mees umbes kuu aega küllaltki palju alkoholi tarvitanud, samas kui hukkunud noorem vend ei võtnud viimasel ajal üldse alkoholi. „Umbes 20 aastat tagasi oli kõva metsatöömees ja siis ikka võttis, aga viimasel ajal oli tal tervis nõrgem ja tilkagi ei võtnud,” rääkis mees.

Tema sõnul on vennad Hurda külas elanud terve oma elu. Naaber teadis rääkida, et kokku oli peres kuus last: kolm venda ja õde, kellest kolm venda ja üks õde elasid Hurda külas asuval maalapil. „Seal oli selline asi, et ema suri ära ja siis hakati maja jagama, et kellele jääb,” täpsustas ta.

Paraku tekkis väidetavalt olukord, kus kahtlustatavana kinni peetud vend elas krundi lähistel asuvas soojakus, konflikti käigus surnud vend aga majas.

Kohalik mees juhatas Lõuna-Eesti Postimehe ajakirjaniku ja fotograafi ka sündmuskohale, kus istus pere kõige vanem vend, kes antud sündmusega seotud ei olnud. Mees rääkis, et kahtlustatavana kinni peetud vend oli äsja autoga koju tagasi toodud. Vanem vend enda sõnul traagilist juhtumit pealt ei näinud. „Ma ei mõista midagi ütelda rohkem.”

Gonjak selgitas, et 71-aastane mees peeti 48 tunniks esmasteks uurimistoiminguteks kahtlustatavana kinni. Ta lisas, et meest ei ole laupäevase sündmusega seoses vahistatud. Korrakaitsjad pidasid mehe lihtsalt kinni ja võtsid temalt ütlused.

Pressinõunik lisas, et kahtlustatavana peetaksegi inimene reeglina kinni 48 tunniks. „Kui on alust arvata, et ta jätkab kuritegude toimepanemist, siis taotleb prokuratuur kohtult luba inimene vahistada.”

Juhtumit uuritakse kui surma põhjustamist ettevaatamatusest. Menetluse käigus ning asjaolude selginedes võib paragrahv, mille alusel uurimist läbi viiakse, muutuda.

Samuti rõhutas Gonjak, et vara on veel teadaolevalt kakluses osalenud meest venna surmas süüdistada. „Võimalik süü selgitatakse välja siis, kui kõik toimingud on tehtud.”

Ka politseist kinnitati, et praegu vajavad üksikasjad veel selgitamist, iseäranis surma põhjuse osas: kas surm saabus vägivalla, terviserikke või muu tagajärjel.

Seotud lood
06.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto