Rongid hakkavad kihutama

Pildil Elroni rong. FOTO: Elmo Riig

Tapa-Narva ja Tapa-Tartu raudteelõikudel teostatud kapitaalremondi käigus vahetati välja kogu amortiseerunud raudtee pealisehitis, rööpad ja liiprid. Samuti laiendati antud lõikudel muldkeha ning suurendati selle kandevõimet. Nüüdseks on tööd jõudnud nii kaugele, et saab teha katsesõite tõstetud piirkiirusega lõikudel. Need on planeeritud läbi viia 8. juulil Tapa-Tartu ja 9. juulil Tapa-Narva lõigul.

«Katsesõitude ajaks oleme planeerinud ülesõidu- ja ülekäigukohtadesse turvapatrullid, kes aitavad tagada ohutuse. Kutsume siiski nii autoga liiklejaid kui ka jalakäijaid raudtee läheduses üles tähelepanelikkusele, kuna hetkel puuduvad antud ületuskohtades veel vastavad turvangusüsteemid. Veel tasub tähele panna, et katsesõidu rongid läbivad antud lõigud peatumata,» kommenteeris Eesti Raudtee ohutusjuht Tarvi Viisalu.

Raudtee kapitaalremonditööd olid esimene osa suuremast eesmärgist, milleks on järkjärguline kiiruste tõstmine kuni 135 km/tunnis Tapa-Tartu ja Tapa-Narva liinidel. Lisaks raudteetöödele teostatakse lähiaastatel antud liinidel veel raudtee ületuskohtade rekonstrueerimine: paigaldatakse nüüdisaegsed foorisüsteemid ja tõkkepuud. Nende eelduste täitumisel saavad Elroni rongid sõita nendel liinidel senisest kiiremini.

06.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto