Eesti on uueks viiruselaineks valmis

Terviseameti juhi kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnutsi võib uus uus koroonaviiruse laine tabada meid hilisügisel ja kesta kuus kuud.

FOTO: Elmo Riig

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma kinnitas teisipäevasel pressikonverentsil, et Eestis on COVID-19 haigestumiste olukord tänu inimeste teadlikkusele üsna madal.

«Meil on selja taha jäänud suur piirangute leevendamine. Jaanipäev oli rohkem kui nädal tagasi ja ka kaubanduskeskuste avamise järgselt me ei ole haigestumuse tõusu näinud. See on meile lootust andev. Praegu on haigestumiste hulk madal ja olukord kontrolli all.»

Tema sõnul on Eestis on viimase kahe nädala jooksul diagnoositud 15 COVID-19 haigestunut, kuid samal ajal kasvab haigestumine jõudsalt mujal maailmas ning ka riikides, mis olid haiguse juba seljatanud.

«Kui testide positiivsuse määr jääb alla viie protsendi, siis saame öelda, et haigestumine on madal. Oluline on ka haigestumise kiirus, mis praegu on madal. Eestis ei ole hetkel põhjust kahtlustada peidetud koroonaviiruse levikut,» kinnitas Härma.

Samas rõhutas ta, et viirus ei ole kuhugi kadunud ning kui talle antakse võimalus, siis ta tuleb tagasi. «Kuigi Euroopas on olukord ilus, siis on endiselt mõned riigid, kellel on nakatumine jälle tõusmas. Me ei saa 100 protsenti öelda, et teine laine tuleb, kuid on väga suur tõenäosus, et see tuleb. Kuni meil pole vaktsiini, seni ei saa rääkida karjaimmuunsusest.»

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et Eesti tervishoiusüsteem on teiseks puhanguks valmis. «Kõik on valmis selle tingimustes uuesti töötama: Arkadi Popov, Covid-19 teadusnõukoda, terviseamet ja teised. Teeme ka koostööd teiste riikide, Euroopa Liidu ja WHOga. Kahjuks ei ole viirus igas kohas kontrolli all. Kuid seda võetakse tõsiselt. Valmisolek ja teadmised selle viiruse tõkestamise olulisusest on tähtsad.» BNS

Tagasi üles