Vaid üheksal ehitusplatsil olid täidetud kõik ohutusnõuded

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Endiselt on probleemne kaitsekiivri kasutamine. Foto on illustratiivne.
Endiselt on probleemne kaitsekiivri kasutamine. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Tööinspektsioon kontrollis tööohutust 58 ehitusplatsil, kus tuvastati 47 rikkumist. Kõik oli korras üheksal ehitusplatsil.

Teiste seas kontrolliti ka ehitusplatse Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Kontrolliti töökohtade ergonoomiat, töövahendite, redelite ja tellingute korrasolu, isikukaitsevahendeid, tööd katustel ning dokumentatsiooni.

Enim probleeme tuvastasid tööinspektorid kaitsepiiretega lahtiste avade ja treppide ees ning tellingute korrasoluga. Paljudel tellingutel puudusid osaliselt või täielikult kaitsepiirded, vahepiirded või alumised kaitsepiirded. Kontrollitud ehitustõstukid vastasid kõik nõuetele. Vähenenud on redelite korrasoleku ja kasutamisega seotud rikkumiste arv.

Jätkuvalt probleemne on olukord isikukaitsevahenditega. Kolmandikul objektidest ei olnud töötajatele väljastatud kukkumiskaitsevahendeid. Ainult kahel objektil, kus pidanuks olema kasutusel ohutusvööd, turvarakmed, ohutustrossid ja –köied, olid need olemas.

Endiselt on probleemne kaitsekiivri kasutamine. Kiivrid on küll väljastatud, aga neid ei taheta kanda, sest neil pole lõuarihma ja kummardades kukub see peast ära. Mõistlik oleks tööandjatel soetada kohe korralikud kiivrid. Katusetöid teostati külastatud objektidel vähe, ent pea pooltel neist avastati rikkumised. Ehitusobjektide tööohutusplaanid olid koostatud ja ajakohastatud ning enamasti oli neid ka töötajatele tutvustatud.

Ühegi rikkumiseta ehitusobjekte oli üheksa, neist kaks Põlvamaal (AMARK EHITUS OÜ; Nordecon Betoon OÜ) ja üks Valgamaal (Embach Ehitus OÜ).

Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond, millele tööinspektsioon pöörab kõrgendatud tähelepanu. Sektoris toimunud tööõnnetuste peamine põhjus on olnud kõrgustest kukkumine. Pea kõiki neid õnnetusi oleks olnud võimalik olnud ära hoida, kui tööandja ja töötaja oleks suurema tõsidusega suhtunud kõrgustes töötamisel ohutuse tagamisse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles