R, 12.08.2022

Setomaal saab teoks kahepäevane muusikafestival

Lõuna-Eesti Postimees
Setomaal saab teoks kahepäevane muusikafestival
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üles astub ka Lenna koos bändiga.
Üles astub ka Lenna koos bändiga. Foto: Madis Veltman

Tänavu on muusikafestivale suvekalendris vähe. Seda erilisem on Setomaal Ostrova külas peetav Ostrova festival, mis leiab aset 17.–18. juulil.

«Mõtlesime, kalkuleerisime ja arutlesime pikalt, kas 1000 osalejaga on festivali korraldamine võimalik. Kuna tegemist on Ostrova festivali juubeliaasta ehk 10. festivaliga, leidsime siiski koos abiliste, partnerite ja esinejatega lahendusi,» ütles korraldaja Aime Tulp.

«Meil olid juba esinejate ja partneritega kokkulepped tehtud ning soovisime ka neile vastu tulla ja festivali siiski korraldada, kuna sündmusi on tänavu vähe,» lisas Tulp. Siiski rõõmustavad festivali korraldajad valitsuse otsuse üle, mis võimaldab tõsta osalejate arvu seniselt 1000 inimeselt 2000-le.

«Loomulikult võtame kasutustele kõik võimalikud ettevaatusabinõud, et külastamine oleks turvaline. Varustame festivaliala desovahenditega, pakume kätepesuvõimalusi ning kohal on ka kohalik meedik. Pidu leiab aset kümne hektari suurusel maa-alal, mis võimaldab soovi korral külaliste hajutamist,» täpsustas korraldaja.

Ostrova festival pakub meelelahutust nii kohalikele elanikele kui ka kaugemalt tulijatele. Seetõttu on ka esinejate seas nii Setomaa muusikuid kui Eesti tipp­artiste. 17. juulil esinevad Henrik Hinrikus ja Sander Kahu, konkursi «Noortebänd 2019» finalist SK!VE, Dagö, Herald ja Terminaator.

18. juulil algab programm lastele mõeldud etendusega «Klouniplika Kärts». Seejärel esinevad Setomaa muusikud Seto Miihi Summ ja Helmekaala’. Programmi jätkavad Sunlight, DND ja Kukerpillid ning siis võib laval taas näha Setomaa kohalikku lauljannat Lennat koos bändiga. Muusikapeo lõpetab ansambel Traffic.

Festivalialal on võimalik telkida või tulla sinna oma haagissuvilaga. Kahe päeva vältel on tagatud ka toitlustus hommikust õhtuni. 

Märksõnad
Tagasi üles