E, 3.10.2022

Mõttus pakkus Lõivule kõva lahingu

Lõuna-Eesti Postimees
Mõttus pakkus Lõivule kõva lahingu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti maastikurattur Janika Lõiv rõõmustas, et suutis oma meistritiitlit kaitsta.
Eesti maastikurattur Janika Lõiv rõõmustas, et suutis oma meistritiitlit kaitsta. Foto: Madis Veltman

Lähte maalilistel maastikel said pühapäeval teoks Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis. Meeste eliitklassis tuli Eesti meistriks Peeter Pruus, teine oli Martin Loo. Pronksile sõitis ennast MU vanuseklassi kuuluv Markus Pajur, kes on varem esindanud ka Team Antslat.

Võistlus oli üsna märgiline, sest Martin Loo oli Eesti meister olümpiakrossis viimased kümme aastat, andis teada Eesti Jalgratturite Liit.

«Sõit oli väga põnev. Pajur pani kohe alguses tempoga minema, esimesed kaks ringi oli ees. Loo üritas teda kolmandal ringil laskumiste peal rünnata ja saigi eest ära, aga saime Pajuriga Loole ikka sappa,» kirjeldas Pruus. «Kui umbes kolm ringi oli lõpuni jäänud, läksin ise tempoga peale. Pajur oli mu taga, aga jättis vahe sisse ja Loo ei saanud kohe temast mööda, aga mõne aja pärast see siiski õnnestus. Siis olin mina kogu aeg ees ja üritasin oma tempoga sõita, Loo ega Pajur ei üritanud minust mööda sõita. Ühes lõpukurvis olin ma kiirem kui Loo, mul oli parem pidamine, seal ma survestasin ja pärast seda tuli kohe tõus, kus hoidsin tugevalt tempot.»

Loo ei läinud ka joogipunktis Pruusist mööda. «Ühes viimases kurvis Loo eksis ja kukkus, siis oli veel umbes üks kilomeeter lõpuni sõita ja sealt panin ise lõpuni. Ilmselt loobus Loo pärast seda kukkumist ja lasi jala sirgu. Üritasin ise mitte eksida ja lõpuks ometi pärast kõiki neid aastaid sain meistrikulla enda kaela. Olen väga rahul,» võttis Pruus päeva kokku.

Naistest tegi kulda väärt sõidu Valgamaalt pärit Janika Lõiv (Hawaii Express). Hõbedatüdruk oli Mari-Liis Mõttus Haanja rattaklubist ja pronksi sai kaela Kätlin Kukk.

«Mul on hea meel tänase meistritiitli üle,» rõõmustas Janika Lõiv. «Konkurendid pakkusid kõva lahingu. Kuna sain ise ees tempot valida, sõitsin sõidu esimese poole tagasihoidlikumalt. Pärast poole maa läbimist õnnestus Mari-Liisiga väike vahe sisse saada. Seejärel hoidsin oma tempot ja proovisin vahet kasvatada, mis ka õnnestus. Raja suhteliselt järsud ja lühikesed tõusud ei soosinud mind, sest olen pisike. Kuid suutsin õnneks siiski oma meistritiitlit kaitsta,» ütles maailma esikümnikusse kuuluv Lõiv.

Märksõnad
Tagasi üles